0

قیمت میلگرد در بورس

k2 —
بازدید 126

گروه آهن آلات آهنک مموعه ای از متخصصان حوزه آهن آلات و صنایع مربوط به آن است که سال‌هاست در این زمینه مشغول فعالیت هستند. این گروه صنعتی با تکیه بر دانش کارشناسان خود، علاوه بر عرضه مقاطع آهنی گوناگون، در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مخاطبان هم گام برمی‌دارد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت آهنک یا تماس با متخصصان این مجموعه، پاسخ پرسش‌های خود را دریافت کنید و اطلاعات‌تان را در زمینه آهن آلات افزایش دهید.

یکی از مقاطع فولادی پر مصرف که در پروژه‌های ساختمانی کاربرد دارد میلگرد است. قیمت میلگرد در بازار به عوامل گوناگونی همچون نرخ ارز، قیمت جهانی آهن و عواملی فیزیکی چون وزن میلگرد، استاندارد و گرید مربوط به آن بستگی دارد. قیمت میلگرد نیز مانند سایر محصولات فولادی نوسان های زیادی را در بازار آزاد تجربه می کند. به طوری که برای خرید و فروش مطمئن در بازار متقاضیان باید اطلاعات لحظه‌ای قیمت را در دست داشته باشند.

k1 —

همیشه یکی از آرزوهای عرضه‌کنندگان، تقاضاکنندگان و دست‌اندرکاران بازار این بوده است که یک بازار شفاف، مطمئن و کم‌التهاب با دسترسی راحت و سریع به اطلاعات قیمتی داشته باشند. این امر از طریق بازار بورس کالا امکان‌پذیر شده است. قیمت میلگرد در بورس از طریق تعادل عرضه و تقاضای بازار به صورت شفاف تعیین می‌شود.

بورس کالا از فروشندگان و خریداران زیادی تشکیل شده است که به کار خرید و فروش کالا در این بازار مشغولند. در این بازار انواع محصولات نفتی، محصولات کشاورزی و مقاطع فولادی ارائه می‌شود. میلگرد هم از جمله مقاطع فولادی است که در بازار بورس خرید و فروش می‌شود.

خرید و فروش میلگرد در بورس کالا

برای فعالیت در بازار بورس کالا هر فرد باید یک کد بورسی داشته باشد. مشتری باید کارگزاری مورد نظر خود را که در بورس کالا فعال است انتخاب کند، سپس از طریق اینترنتی و یا حضوری با در دست داشتن اصل و تصویر مدارک شناسایی، شامل شناسنامه و کارت ملی به کارگزاری فعال در بازار بورس کالا مراجعه و نسبت به پر کردن فرم درخواست کد بورسی اقدام کند. داشتن این کد برای هرگونه معامله در این بازار الزامی است.

بع از انجام این مراحل، قادرید با این کد بورسی اقدام به خرید میلگرد در بازار بورس نمایید. برای این منظور در هر نوبت خرید باید اطلاعاتی شامل مشخصات کالا و حداکثر قیمت پیشنهادی خود را در فرم صفحه خرید وارد کنید. در بورس کالاهای فولادی از جمله میلگرد برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه باید مدرک رسمی مانند پروانه ساخت نیز ارائه شود. درخواست خرید توسط کارگزار بررسی می‌شود و هنگامی که در قیمت پیشنهادی شما قیمت عرضه‌ای وجود داشت خرید صورت می‌گیرد.

k2 —

قیمت میلگرد در بورس کالا

رصد قیمت میلگرد این روزها در بازار بورس بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نکته‌ای که باید مورد توجه قرار داد این است که هر چه قدر قیمت میلگرد و سایر محصولات در بازار بورس و آزاد بیشتر از هم فاصله بگیرند، نشان دهنده این است که تنش و التهاب در بازار آهن بیشتر است.

قیمت میلگرد در بورس کالا و سایر محصولات فولادی شفافیت بیشتری دارند. قیمت پایه میلگرد ابتدا توسط کارشناسان مربوطه تعیین می‌شود و عرضه و تقاضای موجود در بازار، قیمت نهایی را تعیین می‌کند. قیمت پایه بر اساس نرخ ارز و قیمت دلار نیمایی طبق یک فرمول به دست می‌آید. قیمت پایه میلگرد به صورت هفتگی تعیین می‌شود. این قیمت می‌تواند با توجه به بازار جهانی و داخلی تغییر یابد. به روزترین فرمول قیمت میلگرد پایه توسط بازار بورس به شرح زیر ارائه شده است:

[میانگین قیمت میلگرد آج‌دار حوزه CIS * دلار نیمایی] تقسیم بر 100 = قیمت میلگرد پایه

k3 —

وقتی نرخ ارز افزایش می‌یابد، تولید‌کنندگان تمایل بیشتری به صادرات دارند و چون به دنبال این موضوع عرضه در بازار کاهش می‌یابد، این خود باعث افزایش قیمت میلگرد در بورس می‌شود.

در بازار بورس کالا 10 درصد از مبلغ میلگرد خریداری شده سهم کارگزار است. این 10 درصد جنبه ضمانتی دارد. این مبلغ ضمانت جهت تعهد خریدار نسبت به تقاضای خرید خود توسط کارگزار برداشت می‌شود. چنانچه خریدار به تعهداتش پایبند نباشد کارگزار حق برداشت این 10 درصد را جهت جبران خسارات وارده دارد. هم چنین 10 درصد قیمت بابت کارمزد کارگزار برداشت می‌شود

سایت آهنک با ارائه قیمت لحظه‌ای قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی و همچنین اطلاعات به روز قیمت آن در بازار بورس کالا مورد توجه بسیاری از فعالان بازار محصولات فولادی است. شاید شما هم جزء آن دسته از خریدارانی هستید که قصد خرید میلگرد با قیمتی ارزان‌تر از بازار آزاد را دارید و به همین دلیل بازار بورس کالا را انتخاب کرده‌اید. اما باید توجه داشته باشید که بررسی لحظه به لحظه قیمت برای شما بسیار حائز اهمیت است. سایت آهنک این کار را برای شما آسان کرده است.

شما می‌توانید با مراجعه به این سایت از آخرین قیمت میلگرد آجدار در بورس کالا و حجم معامله شده این محصول در بازار آگاهی یابید و در معاملات خود با اطمینان و آگاهی بیشتر اقدام نمایید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت فروشگاهی آهنک محصولات فولادی مورد نیاز خود را با بهترین قیمت سفارش دهید. آهنک با ارتباط مستقیم با تولید‌کنندگان، محصول را بدون هیچ واسطه‌ای به دست شما می‌رساند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *