0

با به خاطر سپردن این 6 دلیل دیگر ویزای دبی شما رد نمی‌شود

n1 —
بازدید 132

“درخواست ویزای دبی شما، متأسفانه رد شد.” شنیدن این خبر تمام نقشه‌های شما را برای رفتن به سفری خاطره‌انگیز به مقصد دبی، نقش بر آب می‌کند؛ اما جای نگرانی نیست چرا که با اطلاع از عواملی که باعث رد شدن درخواست ویزای دبی می‌شود و برطرف کردن آن‌ها پیش از هر اقدامی، همچنان می‌توانید برای داشتن سفری عالی و مهیج به دبی برنامه‌ریزی کنید.

با برداشته شدن تمام محدودیت‌های ویزا، امکان رزرو تور دبی برای ایرانی‌ها فراهم شده است. در حال حاضر و در دوره‌ای که امکان سفر به بسیاری از نقاط دنیا هنوز فراهم نشده، دبی با پیشرفت در زمینه واکسیناسیون کرونا و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مرزهایش را به گردشگران باز کرده است.

اما باز شدن مرزهای گردشگری برای سفر به دبی کافی نیست! ایرانی‌ها برای سفر به این شیخ نشین باید ویزای دبی را دریافت کنند.

از آنجا که سختگیری‌های صدور ویزا در دوره کرونا کمی بیشتر شده و امکان رد شدن درخواست ویزا افزایش پیدا کرده است در ادامه با کارشناسان ویزا در آژانس هواپیمایی ستاره ونک همراه شده و 6 عامل رد شدن ویزای دبی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • داشتن سابقه منفی در سفرهای قبلی

امارات و به ویژه دبی در اجرای قوانین مشخص شده مانند قوانین رانندگی، عدم ایجاد هرج و مرج در محیط‌های عمومی، همراه داشتن هرگونه دارو و قرص بدون نسخه پزشک، حمل مواد مخدر و … بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کنند. در واقع قوانین جریمه برای تمام افراد قابل اجرا بوده و هیچ استثنایی را شامل نمی‌شود.

شما نیز به عنوان گردشگر باید تمام قوانین را رعایت کنید. در صورتی که در طول سفر به هر دلیلی قوانین را زیر پا گذاشته و نقض قانون در سوابق شما ثبت شود چنانچه مجدداً قصد سفر به دبی را داشته باشید درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

 • اقامت بیش از اندازه (به اصطلاح اور شدن اقامت) در سفرهای قبل

مدت اعتبار ویزای دبی با توجه به نوع آن مشخص شده و دارندگان ویزا فقط تا زمان مشخص شده می‌توانند در دبی اقامت داشته باشند.

طبق قوانین ویزا در دبی گردشگران با ویزای توریستی عادی 14 روز، با ویزای توریستی یک ماهه 30 روز و با ویزای توریستی 3 ماهه تا 90 روز می‌توانند در دبی اقامت داشته باشند. تعداد ورود و خروج گردشگران به دبی به یک یا چند بار ورود بودن ویزا بستگی دارد.

اما نکته اینجاست که تمام گردشگران با اتمام تاریخ ویزا بایستی خاک دبی را ترک کنند در غیر اینصورت و اقامت بیش از تاریخ مشخص شده مسافران شامل پرداخت جریمه شده و در صورتی که مجدداً قصد سفر به دبی را داشته باشید درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

n2 —

 • تشابه اسمی با فردی که دارای سلیقه کیفری باشد

قبل از خرید بلیط دبی بهتر است که برای دریافت ویزای دبی اقدام کنید چرا که در صورت رد شدن جواب ویزا استرداد بلیط شامل جریمه خواهد شد؛ اما یکی از رایج‌ترین عواملی که ریجکتی ویزا را در پی داشته و مسافر نیز نقش مستقیم در آن ندارد تشابه اسمی است.

چنانچه اسم فرد متقاضی مشابه اسم فردی که دارای سو سابقه است باشد درخواست ویزای شما رد خواهد شد برای جلوگیری از اتفاق شخص متقاضی بایستی با مراجعه به اداره پلیس و دریافت نامه احراز هویت این مشکل را برطرف کرده و مجدداً برای دریافت ویزای دبی اقدام کند.

 • مخدوش یا تکمیل نبودن مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی موارد زیر را شامل می‌شود.

 • اسکن رنگی از هر دو طرف کارت ملی
 • اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت
 • عکس پرسنلی ۴ * ۳ با پس زمینه سفید
 • اسکن رنگی شناسنامه صفحات اول و دوم
 • بیمه نامه مسافرتی مورد تأیید مرکز صدور ویزای دبی با پوشش دهی کرونا

تمامی مدارک باید با کیفیت بالا اسکن شده و توسط کارشناسان واحد ویزا در آژانس هواپیمایی ستاره ونک برای مرکز صدور ویزای دبی ارسال شود. هرگونه نقص مدارک یا پایین بودن کیفیت اسکن‌ها رد شدن ویزای دبی را شامل می‌شود. (کیفیت اسکن مدارک توسط کارشناسان ما بررسی می‌شود)

 • اقدام برای دریافت ویزای دبی با داشتن ویزای معتبر

این بدین معنا است که درصورتی‌که از قبل برای ویزای دبی درخواست داده و ویزای شما همچنان معتبر است نمی‌توانید مجدداً برای دریافت ویزا اقدام کنید. در اینصورت درخواست شما رد خواهد شد.

پس اگر ویزای معتبر داشته اما از آن استفاده نکرده‌اید، صبر کنید تاریخ اعتبار آن تمام شده و مجدداً برای دریافت ویزای دبی اقدام کنید.

 • داشتن سابقه ریجکتی در درخواست‌های قبل

ریجکت شدن ویزا به عنوان سو سابقه برای متقاضیان ویزای دبی به شمار نمی‌رود اما در صورتیکه بلافاصله بعد از ریجکتی برای دریافت مجدد ویزا اقدام کنید مجدداً درخواست شما رد خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از رخ دادن این اتفاق ۱۴ روز کاری صبر کرده و پس از طی زمان اعلام شده مجدداً برای دریافت ویزا اقدام کند.

n3 —

جهت اقدام برای دریافت ویزای دبی و رزرو تور دبی با همکاران آژانس هواپیمایی ستاره ونک در واحد تور به شماره 88880000-021 در ارتباط باشید. آژانس هواپیمایی ستاره ونک از روز شنبه تا چهارشنبه در ساعات کاری 9 صبح تا 5 بعدازظهر و در روز پنجشنبه در ساعات کاری 9 صبح تا 1 بعدازظهر در خدمت مراجع کنندگان حضوری می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *