0

چرا از دانه و غلات بسته بندی شده برای پرندگان زینتی استفاده کنیم؟

g1 —
بازدید 144

انواع دانه و غلات مورد نیاز برای تغذیه پرندگان زینتی به صورت فله در برخی از فروشگاه‌ها و پت شاپ‌ها به خریداران ارائه می‌شود. با این حال ما توصیه می‌کنیم که تا جای ممکن این بخش از دانه پرنده خود را به صورت بسته بندی شده تهیه نمایید. البته شاید تصور کنید هر دو شکلِ بسته بندی شده و فله این محصولات، دارای محتوای یکسانی هستند. از این رو تفاوتی ندارد که دان پرنده خود را از کجا و به چه صورتی خریداری نمایید. اما بد نیست بدانید غذای فله و بسته بندی شده پرندگان تفاوت‌های زیادی با هم دارند که در ادامه به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

تفکیک دانه پرنده و غلات بر اساس نوع پرنده

اگر شما نیز به تازگی مسئولیت مراقبت و نگهداری از یک پرنده زینتی را به عهده گرفته اید، طبیعی است که آشنایی زیادی با انواع دانه و غلات نداشته باشید. این نا آگاهی ممکن است این تصور را برایتان ایجاد نماید که می‌توانید از هر دانه‌ای برای تغذیه پرندگان زینتی خود استفاده نمایید. اما بد نیست بدانید هر پرنده‌ای، پلت و مکمل غذایی مخصوص به خود را دارد. برای مثال، غذای پلت قناری با غذای پلت طوطی تفاوت دارد. همچنین انواع دان‌ها، میوه، سبزیجات و خوراکی‌های دیگر قابل خوردن توسط پرندگان نیز بسته به نوع پرنده تعیین می‌شود. برای نمونه، میوه‌هایی که می‌توانند جزو رژیم غذایی قناری باشند شامل هویج، کدو، خیار و… می‌شوند اما غذای عروس هلندی می‌تواند شامل هندوانه، موز، سیب و… باشد.

دانه‌ها و غلات بسته بندی شده، بر اساس نوع پرندگان و به صورت تفکیک شده در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند. از این رو اگر شما آگاهی لازم را در این زمینه نداشته باشید هم به راحتی می‌توانید با دیدن بسته‌ای که روی آن کلمه « مخلوط قناری» نوشته شده است آن را به عنوان غذا، برای قناری خود خریداری نمایید. لازم به ذکر است این بسته‌ها را می‌توانید به صورت آنلاین و در سریعترین زمان از فروشگاه اینترنتی غذای پرنده دانه مارکت خریداری نمایید.

در نظر گرفتن حجم مناسب برای حفظ تازگی دان پرنده

دانه‌ها به عنوان بخش اصلی غذای و دان پرنده باید همواره به صورت تازه مورد استفاده قرار بگیرند. دانه‌ها و غلات بسته بندی شده اغلب در اندازه‌های مشخصی بسته بندی می‌شوند. این کار موجب می‌شود تا خریدار بتواند در هر خرید، حجم مناسبی از دانه را تهیه نماید و مجبور به نگهداری طولانی مدت از آنها که موجب کهنه شدن دانه می‌شود، نباشد. از این رو به طور کلی می‌توان گفت که خرید دانه‌ها و غلات بسته بندی شده به حفظ تازگی دان پرنده کمک بیشتری می‌کند.

g2 —

استفاده از دانه‌های پاک شده و یک دست

تولیدکنندگان دانه و غلات، اغلب برای افزایش کیفیت بسته بندی‌های خود از دانه‌های پاک شده و یک دست استفاده می‌کنند. از این رو زمانی که شما برای تغذیه پرندگان خود از این دانه‌ها استفاده می‌کنید دیگر لازم نیست تا نگران وجود دانه‌های شکسته، بی کیفیت و یا حاوی سنگریزه در ظرف دانه پرنده خود باشید. به عبارت دیگر شما با خرید دانه‌ و غلات بسته بندی شده، پرنده خود را کمتر در معرض خطر شکستن منقار یا مشکلات گوارشی قرار می‌دهید.

اطمینان از عدم وجود آفت و انگل

استفاده از دانه‌های حاوی انگل و آفت، مشکلات گوارشی بسیاری را برای پرندگان زینتی ایجاد می‌کند و اگر این موضوع جدی گرفته نشود، می‌تواند منجر به مرگ حیوان شود. از این رو همواره توصیه می‌شود تا از دانه‌ها و غلات عاری از وجود آفت و انگل در ظرف دان پرنده خود استفاده نمایید. اما این کار چندان هم ساده به نظر نمی‌رسد. به همین خاطر بهتر است دان مورد نیاز پرنده خود را حتماً از برند و فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید.

همچنین اگر با برندها آشنایی ندارید از فروشنده تقاضا کنید تا با باز کردن یکی از بسته‌ها به شما در کنترل کیفیت دانه‌ها کمک کند. اگر این کار ممکن نبود می‌توانید از قسمت شفاف بسته بندی محتویات آن را بررسی نموده و به رنگ، درخشندگی و یک دست بودن دانه‌ها توجه کنید. چراکه وجود آفت‌ها روی شکل ظاهری دانه‌ها و غلات نیز تاثیر می‌گذارد و اغلب موجب تیرگی رنگ و جدا شدن غلاف دانه از آن می‌گردد.

بهره‌گیری از غلات ارگانیک و بهداشتی

در پایان به عنوان مهمترین نکته باید به ارگانیک و بهداشتی بودن دانه‌ها توجه نمایید. اگر برند معتبری را در این زمینه نمی‌شناسید، می‌توانید از دانه مارکت کمک بگیرید. دانه مارکت، اولین فروشگاه آنلاین غلات ارگانیک در کشور است که در تمامی بسته‌های خود از دانه و غلات استاندارد استفاده می‌کند. این کار که با استفاده از حرفه‌ای ترین تجهیزات و با رعایت کامل موارد بهداشتی صورت می‌گیرد سلامت پرنده شما را تضمین می‌کند. لازم به ذکر است برای خرید دان پرنده از این فروشگاه، تنها کافی است سری به سایت این مجموعه بزنید و سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *