0

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

k1 —
بازدید 122

تهیه مدارک مورد نیاز اولین قدم جهت دریافت ویزای انگلیس است و نقشی مهم در تعیین نتیجه نهایی ویزا دارد. این مدارک ارائه شده هستند که شرایط متقاضیان را برای دریافت یا عدم دریافت ویزا تعیین می‌کنند. پس اگر قصد سفر به انگلیس را دارید جهت اطلاع از مدارک لازم ویزای انگلیس با آژانس هواپیمایی ستاره ونک همراه شوید.

دریافت وقت سفارت انگلیس به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت رسمی سفارت امکان‌پذیر است اما مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس بایستی در روز انگشت نگاری به سفارت ارائه شود. ازآنجایی‌که این مدارک هستند که تأثیر مستقیم بر تصمیم افسر سفارت در صدور یا عدم صدور ویزای انگلیس دارند، بایستی به‌صورت صحیح و کامل ارائه شوند. در ادامه مدارکی که باید در روز انگشت‌نگاری همراه داشته باشید را مرور می‌کنیم.

اصل پاسپورت معتبر

طبق قوانین پاسپورت مسافران برای خروج از کشور باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد اما برای سفر به انگلیس به این زمان اکتفا نکنید، به دلیل اینکه ویزاهای انگلیس به‌صورت 6 ماهه، 2 ساله یا بیشتر صادر می‌شوند پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام برای دریافت ویزا، پاسپورت خود را تمدید کنید، چرا که حتی در صورت دریافت ویزای 2 ساله، دارنده ویزا با توجه به اعتبار پاسپورت می‌تواند در خاک انگلیس اقامت داشته باشد. در صورت اقدام برای دریافت ویزای کانادا یا ایالات‌متحده نیز حتماً به تاریخ اعتبار پاسپورتتان دقت کنید.

عکس رنگی متقاضی

2 قطعه عکس رنگی جدید (حداقل متعلق به ۲ سال اخیر) و در سایز ۳٫۵*۴٫۵ از مدارک مورد نیاز دریافت ویزای انگلیس هستند. چنانچه عکس ارائه‌شده از طرف متقاضی مناسب نباشد کارشناسان ویزا در آژانس هواپیمایی ستاره ونک به ما اطلاع خواهند داد.

فرم تکمیل‌شده سفارت

فرم ویزای انگلیس به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت رسمی سفارت تکمیل می‌شود. تکمیل صحیح فرم تأثیر مستقیم در نتیجه نهایی ویزا دارد. اطلاعات شخصی، برنامه سفر، شغل و آدرس محل کار، میزان درآمد و … از اطلاعات خواسته شده در فرم هستند که بایستی کاملاً با مدارک ارائه شده مطابقت داشته باشند.

هرگونه مغایرت در اطلاعات فرم و مدارک رد شدن ویزا را در پی خواهد داشت. از این رو فرم به‌وسیله کارشناسان ویزا در آژانس هواپیمایی ستاره ونک تکمیل می‌شود.

اصل و ترجمه رسمی شناسنامه

اصل شناسنامه متقاضی به همراه یک نسخه از ترجمه آن از مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس هستند. تمامی صفحات شناسنامه بایستی با مهر مترجم و به زبان انگلیسی ترجمه شود. هنگام تکمیل فرم سفارت به طرز نوشتن نام و نام خانوادگی و علامت قسمت متأهل یا مجرد بودن دقت کنید.

اصل یا کپی دعوت‌نامه یا برنامه سفر

داشتن دعوت‌نامه از طرف خویشاوند یا آشنایی که اقامت انگلیس را دارد تأثیر بسیار مثبت در دریافت ویزای انگلیس دارد. شخص دعوت‌کننده بایستی مدارک زیر را ارائه دهد:

 • دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت‌کننده
 • پرینت حساب بانکی
 • مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد
 • فیش حقوقی
 • سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه
 • آخرین برگه مالی پرداخت‌شده
 • قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …

در صورت نداشتن دعوت‌نامه ارائه برنامه سفر نیز قابل قبول است. مدارک برنامه سفر موارد زیر را شامل می‌شود:

 • ارائه بلیط رفت و برگشت سفر
 • ارائه برگه رزرو هتل

k2 —

اصل و ترجمه مدارک شغلی

مدارک شغلی نشان دهنده موقعیت اجتماعی و مالی متقاضی در کشور مبدأ هستند. همچنین معتبر بودن این مدارک دلیلی بر آن است که متقاضی ویزای انگلیس دارای شغل مناسب در کشور خود بوده و قصد اقامت دائم در کشور انگلستان را ندارد. مدارک در مشاغل مختلف باید به صورت زیر ارائه شوند:

گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی و اینکه آیا این مرخصی با حقوق می‌باشد یا خیر ذکر شده باشد، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی برای کارمندان، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب برای پزشکان، کارت مهندسی، کارت دانشجویی برای دانشجویان.

مدارک مالی

ارائه مدارک مالی معتبر نه فقط در دریافت ویزای انگلیس بلکه در دریافت وقت سفارت آمریکا و کانادا نیز بسیار تأثیرگذار است. چرا که ارائه مانده حساب بالا و گردش مالی نشان می‌دهد متقاضی از وضعیت اقتصادی مساعدی برخوردار بوده، از عهده مخارج سفر برآمده و به دلیل شرایط مالی بد قصد اقامت دائم در انگلیس را ندارد.

مدارک مالی اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای ۳ ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته را شامل می‌شود.

اسناد ملکی

ارائه سند ملکی می‌تواند افسر سفارت را قانع کند که متقاضی دارای ملک (وابستگی مالی) در کشور خود بوده و قصد اقامت دائم در خاک انگلستان را ندارد. تمامی اسناد ملکی باید به زبان انگلیسی، با مهر مترجم ترجمه شده و همراه با نسخه اصلی در پوشه مدارک قرار گیرد. درصورتی‌که ملک خود را اجاره داده‌اید، باید اجاره نامه را به مدارک اضافه کنید.

نکات مهم

 • برگه تائید پرداخت وجه سفارت
 • سابقه سفر قوی شامل سفر به یکی از مقاصد حوزه شینگن، کانادا، آمریکا، ژاپن، استرالیا و …
 • اصل و ترجمه سند ازدواج و طلاق (در صورت متأهل بودن یا مطلقه بودن)

k3 —

از دیگر مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت در روز انگشت نگاری ویزای انگلیس هستند.

جهت اقدام برای ویزای انگلیس با همکاران واحد ویزا در آژانس هواپیمایی ستاره ونک به شماره 88880000-021 در ارتباط باشید. آژانس هواپیمایی ستاره ونک از روز شنبه تا چهارشنبه در ساعات کاری 9 صبح تا 5 بعدازظهر و در روز پنجشنبه در ساعات کاری 9 صبح تا 1 بعدازظهر در خدمت مراجع کنندگان حضوری می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *