0

ژنراتور ماینینگ

ژنراتور ماینینگ
بازدید 163

ژنراتور ماینینگ بهترین مولد برق برای استخراج ارز دیجیتال است، امروزه استخراج ارز دیجیتال به یکی از مشاغل مناسب در بستر دیجیتال تبدیل شده است. با توجه به شرایط کشورمان ایران و تحریم‌های اعمال شده، کاهش کسب و کار‌های جدید و تازه، به نظر می‌رسد تجارت بیت کوین و ماینر‌ها می‌تواند به معیشت اقتصادی مردم در شرایط فعلی کشورمان کمک کند. برای این منظور ماینینگ ارز‌های دیجیتال به دستگاهی به نام ماینر نیاز دارد که توسط خط اینترنت، دستگاه ماینر و کامپیوتر یا لپ تاپ قابل راه‌اندازی است. در نگاه اول و با بررسی الزامات ذکر شده، روند اجرای آن ساده به نظر می‌رسد، اما علاوه بر این موضوع، تهیه و تأمین دستگاه‌های ماینر و سپس میزان مصرف برق، صدای تولیدی و گرمای بالای آن‌ها چالش بزرگی است. افرادی که قصد خرید یا اجاره دیزل ژنراتور را دارند با این چالش‌ها روبرو هستند

ژنراتور ماینینگ

ژنراتور ماینینگ چیست ؟

ژنراتور ماینینگ به معنای تولید‌کننده یا تولید‌کننده است که در الکتریسیته به معنای تولید‌کننده برق در بین مردم است. ژنراتور‌های برق انواع مختلفی مانند گازوئیل، گاز، بنزین، خورشیدی، باد، آب و… را دارند. البته پر واضح است که همه آن‌ها برای مصرف عمومی مناسب نیستند و معمولاً از نظر هزینه و راحتی، ژنراتور‌های خورشیدی، گازی و دیزلی مناسب‌ترین گزینه برای عموم مردم هستند. به همین دلیل از ژنراتور‌های فوق برای تولید برق برای دستگاه‌های ماینر استفاده می‌شود، به همین دلیل به توضیح مختصری در مورد هر یک از نمونه‌های گروه صنعتی رحیمی برای اجاره دیزل ژنراتور می‌پردازیم.

انواع ژنراتور ماینینگ
موتور برق بنزینی برای ماینینگ:
این نوع دستگاه‌ها بیشتر برای مصارف کوچک و سبک استفاده می‌شوند. از آنجایی که سیستم خنک‌کننده این نوع الکتروموتور‌ها هوا می‌باشد در بهترین حالت نمی‌توان بیش از ۴ تا ۵ ساعت به طور مداوم از آن‌ها استفاده کرد. مشکل بعدی این نوع سیستم‌ها صدای تولید شده در آن به دلیل دور‌های زیاد (۳۰۰۰ دور) و استفاده از منبع اگزوز در آن است. اگر قصد استفاده از این ژنراتور ماینینگ را داریم بهتر است از دو دستگاه استفاده کنیم تا هر ۴ ساعت اولی متوالی روشن شود، در مرحله بعد الکتروموتور دوم وارد مدار شده و اولی خاموش شود.
پنل خورشیدی برای استخراج ماینینگ:
به دلیل نعمت خدادادی خورشید، پنل‌های خورشیدی یکی از بهترین منابع تولید برق برای استفاده هستند. از مزایای این نوع ژنراتور‌ها می‌توان به برق پاکی که تولید می‌کنند اشاره کرد و از معایب آن می‌توان به هزینه بالای خرید پنل‌های خورشیدی، تولید برق فقط در روز و هزینه تعویض سالانه باتری اشاره کرد. پنل‌های خورشیدی به دلیل بی‌صدا بودن و بدون دود بودن در بین مردم بسیار محبوب هستند اما به دلیل هزینه بالای تهیه آن‌ها معمولاً مردم از آن‌ها برای استخراج ارز دیجیتال استفاده نمی‌کنند.
دیزل ژنراتور‌های گازوییل برای ماینینگ:
یکی از پرکاربردترین ژنراتور ماینینگ موجود در بازار ایران، استفاده از دیزل ژنراتور می‌باشد. در این نوع ژنراتور‌ها ابتدا هوای تازه وارد سیلندر می‌شود سپس در مرحله بعد این هوا در داخل سیلندر متراکم شده و دمای آن به شدت بالا می‌رود و در مرحله بعد سوخت با فشار زیاد به داخل سیلندر پاشیده می‌شود. در این نوع ژنراتور شمع، دلکو و کویل وجود ندارد و تعمیرات آن نسبت به ژنراتورهای دیگر آسانتر است.
بر‌ای مقایسه این ژنراتور با موتور‌های برق بنزینی و گازی به دلیل چگالی سوخت گازوئیل می‌توانید قدرت و توان بیشتری دریافت کنید. از معایب اصلی این نوع ژنراتور‌ها صدای تولید زیاد به دلیل ساختار و طراحی آن (تراکم هوا در سیلندر)، ذخیره‌سازی و تجمع سوخت که باعث آلودگی محیط زیست می‌شود، گران بودن سوخت دیزل در مقایسه با گاز و دود ناشی از آن است.به همین دلیل می‌توان گفت اجاره دیزل ژنراتور گازوییل برای استفاده ماینر و استخراج ارز مشکل ساز خواهد شد.
اما در برخی نقاط به دلیل نبود گاز شهری با رعایت شرایط فنی مانند برق و زمان مناسب روشن بودن که توسط شرکت سازنده تعیین می‌شود، قابل استفاده است. اگر قصد استفاده مداوم از این ژنراتور‌ها را داریم، بهتر است دو دستگاه هر کدام به مدت ۱۲ ساعت وارد مدار شوند تا استهلاک و کارایی آن و طول عمر دستگاه‌ها افزایش یابد.

ژنراتور ماینینگ
ژنراتور گاز برای ماینینگ:
این نوع ژنراتور ماینینگ مناسب‌ترین و کارآمدترین ژنراتور برای تولید برق و استفاده از آن در سیستم‌های ماینینچ می‌باشد. وجود گاز طبیعی در اکثر مناطق، قیمت پایین و ارزان بودن نسبت به سایر سوخت‌ها از مزایای این نوع ژنراتور‌ها می‌باشد. عموم مردم بر این باورند که  ژنراتور‌های گازی قابلیت کار مداوم را ندارند و امکان استفاده ۲۴ ساعته از آن‌ها برای ماینینگ نیست
این نظریه ممکن است در مورد موتور‌های گازسوز که برای شرایط اضطراری تهیه و تولید می‌شوند صادق باشد، اما برای کارکرد موتورهای گروه صنعتی رحیمی در شرایط کار دائمی باید چندین پارامتر اصلی و حیاتی را در نظر گرفت:

نکات خرید ژنراتور ماینر :
۱. حرارت:
حرارت تولید شده در این نوع موتور‌ها به دلیل خاصیت سوخت گاز بسیار بیشتر از سایر سوخت‌ها است. عدم توجه و کنترل نکردن این گرما در طولانی مدت می‌تواند آسیب جدی به موتور وارد کند. برای رفع این مشکل حجم رادیاتور مورد استفاده در موتور‌های عرضه شده ورکات صنعت ۳۰ تا ۴۰ درصد بزرگتر انتخاب شده است. عامل بعدی استفاده از فن‌های مجزا از شفت موتور است به طوری که فن‌های دمنده در سیستم رادیاتور از نوع برقی هستند که از خروجی ژنراتور با خروجی باتری در فن‌های DC استفاده می‌شود که منجر به خنک‌سازی بالا می‌شود. راندمان و کاهش صدای موتور یک ژنراتور است.
۲. کنترل فشار روغن:
کنترل فشار روغن در ژنراتور ماینینگ گازسوز دومین عامل مهم در روانکاری موتور است. با افزایش دما با کاهش ویسکوزیته روغن مواجه خواهیم شد. روغن مورد استفاده در این موتور‌ها باید توسط خنک‌کننده روغن خنک شود و دوباره وارد چرخه روغن کاری موتور شود. در این نوع موتور‌ها باید از روغن با دمای احتراق بالا و خاکستر کم استفاده شود، بنابراین روغن‌های مورد استفاده در دیزل برای موتور‌های گازسوز مناسب نیستند و ویسکوزیته کمتری دارند.
۳. نوع بار ماینر:
نوع بار روی ژنراتور‌های گازی نسبت به سایر موتورها متفاوت است. در هنگام اجاره دیزل ژنراتور و تست عملکرد ژنراتور گازسوز هیچ مشکلی از لحاظ  گرمایشی وجود ندارد و به اصطلاح ژنراتور با ولتاژ و جریان صحیح به کار خود ادامه می‌دهد. اما با توجه به بازخورد مشتریان استخراج ارز دیجیتال، هنگامی که ماینر‌ها متصل هستند، ژنراتور رفتار غیرعادی مانند نوسانات ولتاژ از خود نشان می‌دهد.

ژنراتور ماینینگ
اساساً سیستم‌های منبع تغذیه سوئیچینگ دارای هارمونیک‌های مزاحم معروف به هارمونیک‌های فرد هستند که باعث می‌شود شکل موج خروجی ژنراتور به غیر از سینوسی، گرمایش ژنراتور، افت توان و گرمایش کابل انتقال تغییر کند. به همین دلیل و برای استفاده بهینه از ژنراتور‌ها برای پوشش ماینر‌ها، باید ۳۰ درصد برق ارائه شده توسط ژنراتور را نادیده گرفت و از ۷۰ درصد آن استفاده کرد. از طرفی میزان بار مصرفی در هر فاز ژنراتور باید کاملاً برابر و متعادل باشد و از اضافه بار ناگهانی موتور ژنراتور خودداری شود.
در محاسبه توان ژنراتور گاز توجه به توصیه‌های سازنده موتور برای کارکرد در شرایط کار دائمی ضروری است. در موضوع کارکرد مداوم موتور با توجه به دمای محیط، ارتفاع از سطح دریا، رطوبت و بررسی نمودار باید انتخاب درستی داشته باشیم.

 

اجاره دیزل ژنراتور :

اگر قصد خرید یا اجاره دیزل ژنراتور دارید اما منبع معتبری را نمی‌شناسید، ما به شما گروه صنعتی رحیمی را معرفی می‌کنیم. این گروه ارائه‌دهنده برندهای محبوب دیزل ژنراتور در کشور ایران با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند.همچنین شما قبل از اجاره ژنراتور ماینینگ از این گروه می‌توانید به مشاوره رایگان نیز بپردازید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *