0

چرا واکسن گارداسیل تزریق کنم؟

واکسن کاردیسل
بازدید 34

با توجه به شیوع زگیل تناسلی چه خطراتی برای جوانان دختر و یا پسر وجود دارد؟ چه گروههایی بیشتر در معرض خطر هستند. امروزه با توجه افزایش روابط های جنسی در بین انسانها که به سنین پایین تر هم کشیده شده است، خطرات انتقال زگیل تناسلی بیشتر مورد بحث است. بخصوص بحث سرطان دهانه رحم از مواردی است که بسیار حائز اهمیت است.

تزریق واکسن های گارداسیل بهترین اقدام برای پیشگیری و گاهی در موارد درگیر شدن برای درمان هم مورد استفاده قرار میگیرد. واکسن گارداسیل در دو نوع ۴ ظرفیتی و ۹ ظرفیتی مورد استفا ه قرار میگیرد. همانگونه که از اسم انها مشخص است، نوع چهار ظرفیتی، چهار فاکتور را ایمنی میدهد و نوع ۹ ظرفیتی دارای ایمنی با ۹ فاکتور است و ایمنی دوبار را در مقابل با نوع چهار آن ایجاد میکند. تزریق این واکسن در تمام دنیا امری اجباری و رایج است که برای دختران از سن ۱۲ سالگی و برای پسران از سن ۱۵ سالگی مورد تزریق قرار میگیرد.

در ایران ما هم اخیرا این فرهنگ سازی اتفاق افتاده است و تزریق این واکسن مورد استقبال بخصوص در بین خانم ها قرار گرفته است. چنانچه قصد تزریق و یا خرید واکسن گارداسیل را دارید، تیم پزشکی پالسی نو با بیش از چهار سال سابقه در زمینه ارائه خدمات پزشکی و دارا بودن مجوز های پزشکی قادر است این خدمات را ارائه دهد. برای خرید و یا سفارش میتوانید با تیم پزشکی و پشتیبانی ما با شماره های ۰۲۱۷۹۲۹۶ در ساعات اداری و ۰۹۱۰۷۵۰۰۹۶۹ و ۰۹۱۰۷۵۰۰۹۶۷ در تمام ساعات شبانه روز تماس بگیرید.

 

واکسن گارداسیل

 

واکسن گارداسیل که برای پیشگیری از بیماری های مربوط به ویروس HPV تجویز می شود، معمولا برای پسران بین سنین 9 تا 21 و برای دختران بین سنین 9 تا 26 سال توصیه می شود که تزریق شود. همچنین افرادی که قصد ازدواج دارند، در صورتی که واکسن گارداسیل را تزریق نکرده اند پیشنهاد می شود که حتما هنگام انجام آزمایش های قبل از ازدواج، این واکسن را تزریق کنند تا ویروس HPV بین زوجین انتقال داده نشود.

شایع ترین راه انتقال ویروس HPV که موجب به وجود آمدن زگیل تناسلی می شود، رابطه جنسی می باشد که ممکن است از شریک جنسی آلوده انتقال داده شود. تمامی ویروس های HPV منجر به سرطان نمی شود و شایع ترین سرطان مربوط به این ویروس، سرطان دهانه رحم می باشد که با انجام آزمایشات به موقع می توان از بروز این سرطان جلوگیری کرد. سرطان دهانه رحم چند سال طول می کشد تا بتواند رشد قابل توجهی داشته باشد و زنان اگر هر سه سال آزمایشات پاپ اسمیر را انجام دهند، می توان از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان دهانه رحم جلوگیری کرد.

واکسن گاردیسل

واکسن گارداسیل در سه نوبت شش ماهه تزریق می شود که نوبت اول نیم سی سی، نوبت دوم نیم سی سی پس از یک یا دو ماه و نوبت سوم نیم سی سی شش ماه پس از اولین تزریق می باشد. تزریق واکسن در نوجوانی و اوایل جوانی باعث می شود تا بدن زودتر در مقابل این بیماری ها مقاوم شود ولی هر زمانی که برای تزریق واکسن اقدام کنید، تاثیرگذار خواهد بود ولی در زمان هایی که به این بیماری مبتلا شده اید، تاثیرگذاری نسبتا کمتری دارد اما با این حاصل باز هم می تواند جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد.

 

متاسفانه در کشور ایران اکثر افراد اطلاعات زیادی در مورد ویروس HPV و حتی واکسن گارداسیل ندارند و همین باعث می شود تا به راحتی به انواع بیماری های این ویروس مبتلا شوند و مدت ها طول می کشد تا این بیماری ها درمان شود. اما با تزریق به موقع این واکسن می توان از بسیاری بیماری ها و سرطان ها جلوگیری کرد و واکسن گارداسیل برای مقابله با انواع تیپ های 18، 16، 11 و 6 ویروس HPV تولیده شده است که می تواند از افراد در مقابله با بیماری های زیر محافظت کند:

  • زگیل تناسلی
  • سرطان آلت تناسلی
  • سرطان مقعد
  • سرطان دهانه رحم
  • برخی از انواع سرطان روده
  • انواع تیپ های ویروس پاپیلوم انسانی

 

برای خرید و تزریق واکسن گارداسیل چه باید کرد؟

zigil —

 

قبل از هر کاری حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند. واکسن گارداسیل برای تمامی افراد توصیه نمی شود و ممکن است برای برخی ها عوارض داشته باشد و یا تاثیر کاملی نداشته باشد. به طور مثال واکسن گارداسیل برای خانم های باردار توصیه نمی شود و حتی برخی از افراد ممکن است به واکسن گارداسیل حساسیت نشان دهند و این افراد باید زیر نظر پزشک این واکسن را تزریق کنند.

پس از تزریق واکسن گارداسیل یک سری عوارض خفیف مانند تب، سردرد، خستگی، ورم بازو، درد شکم، اسهال، حالت تهوع و استفراغ ممکن است در فرد پدید آید و این عوارض پس از تزریق هر واکسنی طبیعی می باشد و با کمی استراحت و پس از چند روز برطرف می شود.

در صورتی که واکسن را تزریق کردید ولی عوارض شدیدتری به سراغ شما آمد، حتما موضوع را با پزشک در میان بگذارید تا علت را بررسی کند.

آزمایش زگیل تناسلی در منزل

شرکت پالسی نو با فراهم کردن شرایط، این بار خدمات آزمایش زگیل تناسلی را در منزل به متقاضیان خود ارائه می دهد و این کار زیر نظر برترین پزشکان انجام می شود. در کنار آزمایش زگیل تناسلی در منزل ، خانم ها از این پس می توانند آزمایش پاپ اسمیر را در منزل و بدون هیچ مشکلی انجام دهند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بیمارستان ها و مطب های پزشکی نمی باشد. این آزمایش با دقت بالا و بهترین کیفیت انجام می شود و در کمترین زمان نتیجه آزمایش به فرد اطلاع داده می شود.

جهت خرید واکسن گارداسیل می توانید درخواست خود را در سامانه پالسی نو به ثبت برسانید و جهت اطلاع از هزینه واکسن گارداسیل و آزمایش های HPV و پاپ اسمیر می توانید به اپلیکیشن پالسی نو مراجعه کرده یا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از دیگر مطالب سایت بازدید نمایید.

آزمایش خون در منزل

یکی از پرتکرارترین آزمایشاتی که مراجعه کنندگان انجام می دهند، آزمایش چکاپ خون می باشد که هر ساله جهت انجام آن به آزمایشگاه ها مراجعه می کنند. آزمایش خون یک آزمایش ساده می باشد و در زمان کوتاهی انجام می شود اما اکثر مراجعه کنندگان برای انجام این آزمایش ساعت ها در آزمایشگاه ها معطل می شوند. با روش آزمایش خون در منزل دیگر نیازی نیست که برای انجام یک آزمایش ساده ساعت ها در آزمایشگاه ها باشید، کافی است پس از نصب اپلیکیشن وارد قسمت ازمایشگاه شوید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *