0

با تمهیدات دولت سیزدهم صورت گرفت؛ واردات نهاده دامی به صورت گسترده

20 —
بازدید 166

هر چند در سال های گذشته با وجود تمامی مشکلات و موانع، جریان کلی تامین نهاده دامی برقرار بود، با این حال طی چند ماه گذشته جنگ اوکراین و تحریم های سنگین علیه ایران تبدیل به اصلی ترین دغدغه بسیاری از کارشناسان حوزه غذایی شده بود. این در حالی است که بر اساس گزارش ها، دولت سیزدهم موفق شده به صورت گسترده نهاده دامی وارد کشور کند و یا در حال ورود می باشد.

مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه دامدارن ایران که روز یکشنبه، 15 خرداد، در بندر امیر آباد برای نظارت بر بارگیری ذرت حضور داشت عنوان کرد: «طی هفته گذشته مجموعا به میزان 30 هزار تن ذرت توسط شرکت “آریو تجارت سهیل” با نظارت سازمان مرکزی تعاون روستایی وارد کشور شده و پس از اخذ تاییدیه های استاندارد، قرنطینه و دامپزشکی با سرعت تمام در حال بارگیری و ارسال به سراسر کشور است.»

مدیرعامل اتحادیه دامدارن ایران همچنین بیان کرد: «فرایند بارگیری و انتقال نهاده های دامی در 2 بندر شمالی کشور شامل امیرآباد برای ذرت و انزلی برای جو، شروع و ادامه دارد. علاوه بر این، در بنادر جنوبی نیز عملیات ورود و ترخیص نهاده هایی مانند ذرت ووکنجاله سویا نیز در حال انجام است. از این رو دامداران عزیز به هیچ وجه نگران کمبود این نهاده های دامی نبوده و هرگز به شایعات فضای مجازی توجه نکنند.

این گزارش حاکی از آن است شرکت آریو تجارت به عنوان یکی از،شرکت‌های فعال در حوزه تامین نهاده دامی برای دامداران است، که توزیع گسترده نهاده های دامی را از روزهای گذشته در سطح کشور آغاز کرده است. این در حالی است که بسیاری از کشورها پس از شروع جنگ اوکراین در این زمینه دچار مشکلات جدی شده و برخی کشورها نیز در حال کاهش یا حذف هزینه واردات کالاهای اساسی و مواد غذایی هستند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *