0

تعریف ارز دیجیتال و معرفی بهترین سایت برای ارز دیجیتال- آرن کریپتو

c1 1 —
بازدید 169

رمز ارز (کریپتو کارنسی) در حقیقت پولی دیجیتالی است  که بر پایه علم رمزنگاری و ریاضیات شکل گرفته است. بیشتر ارزهای دیجیتالی از یک شبکه ای به نام  بلاک چین استفاده می کنند. مهمترین ویژگی این شبکه  غیر متمرکز بودن آن است. این به آن معناست که انواع  ارز دیجیتال توسط هیچ سازمانی و یا نهادی اداره و یا کنترل نمی شوند.

کلیه  این ارزها را می‌توان به صورت مستقیم و بدون دخالت هیچ واسطه ای به شخصی دیگر ارسال کرد. به بیانی دیگر برای ارسال و دریافت ارز بین دو کاربر نیازی به افتتاح حسابهای بانکی و طی مراحل مختلف مالی نیست.   تنها حسابی که برای تبادل ارز لازم است ثبت نام و احراز هویت در صرافی های داخلی و خارجی است.

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

تاریخچه ارزهای دیجیتال

طبق آمارهای اعلام شده ریشه ارز دیجیتال به اواخر دهه 90 بر می گردد. شرکتی با نام دیجی کش به مدیریت شخصی به نام دیوید چاوم در زمینه انتقال ارز به صورت الکترونیکی در بستری از بانک ها فعالیت می کرد. در سال 2006 یکی از پول های دیجیتالی با نام لیبرتی رزرو به وجود آمد. بسیاری از کاربران دلار و یورو خود را به این پول دیجیتالی تبدیل می کردند تا به وسیله آن با کارمزد پایین بتوانند در میان یکدیگر تبادل ارز کنند.  این سرویس متمرکز بود و بسیاری از پولشویی ها در این بستر اتفاق می افتاد. به همین دلیل دولت آمریکا این سرویس را تعطیل کرد و تصمیم به استفاده از پول های دیجیتالی  دیگر نمود.

در سال 2009 ارزی دیجیتال با نام بیت کوین توسط فردی با نام ساتوشی ناکاموتو وارد بازار جهانی شد که به عنوان مورد قبول ترین ارز دیجیتال شناخته شد. در سال 2010 اولین تراکنش با بیت کوین انجام شد و رفته رفته ارزش آن بیشتر و به یک دلار آمریکا رسید.  بالارفتن ارزش کوین ها به سرعت زیاد توجه بسیاری از افراد را در دنیا به خود جلب کرد و سرمایه گذاری های زیادی  بر روی این ارز انجام شد. پس از آن انواع مختلفی از ارزها وارد بازارهای دیجیتالی شد و  امروزه بسیاری از معاملات  بزرگ و کوچک در بستر ارزهای دیجیتال  در حال انجام است.

تاریخچه ارزهای دیجیتال

تاریخچه ارزهای دیجیتال

کاربرد ارزهای دیجیتال

برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال با کاربردهای آن نیز آشنا شویم. این ارزها درست مانند پول های کاغذی عمل کرده و با استفاده از آنها می توانید خرید و فروش کنید. به خصوص بیت کوین که به دلیل شباهت آن به قابلیت های پول های کاغذی  محبوبیت بیشتری در میان کاربران دارد.

  • خریدهای اینترنتی

در حقیقت رمز ارزها در  ابتدا جهت آسان کردن  پرداخت‌های اینترنتی  به وجود آمدند  با استفاده از این ارزها می توانید خرید اینترنتی انجام دهید و یا در معاملات از آن استفاده نمایید. امروزه بزرگترین فروشگاه های آنلاین جهان  قابلیت خرید و فروش اینترنتی با انواعی از این ارزها را برای کاربران در سایت خود فراهم کرده اند.

  • قابلیت معامله در سطح بین‌المللی

مهمترین ویژگی رمز ارزها این است که در سطح بین المللی نیز جایگاهی خاص پیدا کرده است.  همانطور که می دانیم این پول های دیجیتالی به کشوری خاص تعلق ندارند بنابراین به واحد پول بین المللی تبدیل شده است. بنابراین از هر جای دنیا می توانید به سادگی با استفاده از آن تبادلات مالی انجام دهید. امروزه بسیاری از معاملات بزرگ دنیا با استفاده از رمز ارزها در حال  انجام است.

  • آسانی در معاملات سنگین

با توجه به اینکه رمز ارز وجود خارجی ندارد و اصول آن بر اساس پول فیزیکی نیست، گزینه ای مناسب برای معاملات با ارزش بالا و حجم سنگین پول می باشد. در این معاملات هزینه و زمان جابه جا کردن پول بسیار زیاد است اما با استفاده از ارز دیجیتال، به آسانی و در کوتاهترین زمان می‌تواند مبادله شود.

  • سرمایه‌گذاری

یکی از کاربردهای مهم ارز دیجیتال سرمایه گذاری است. امروزه بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری از پول های دیجیتال استفاده می کنند و تعداد آنها روز به روز در حال افزایش است. نوسانات موجود در بازار ارزها زمینه  ای برای کسب درآمد برای افراد را فراهم کرده است.

  • دور زدن تحریم‌ها

همانطور که می دانیم تحریم علیه ایران دسترسی به بسیاری از سایت ها به خصوص صرافی ها را برای ایرانیان بسته است.  با استفاده از این ارزها  مانند بیت کوین  به دلیل استفاده از شبکه غیر متمرکز بدون شناسایی موقعیت جغرافیایی می تواند فعالیت کرد.

کاربرد ارز دیجیتال

کاربرد ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

همان‌طور که برای پول های فیزیکی نیازمند یک کیف پول هستید برای نگهداری ارز دیجیتال نیز بهتر است یک کیف پول داشته باشید. پول های دیجیتالی به این دلیل که قابل لمس و دیدن نیستند، نیازی هم به بانک و حساب بانکی ندارند و هرکس با کیف پول دیجیتال خود می تواند آن را مدیریت نماید. انواع مختلفی از کیف ها به صورت سخت افزاری و نرم افزاری در بازارهای جهانی وجود دارد. از میان تمام کیف پول های رمز ارزها نوع سخت‌افزاری آن از همه قابل اطمینان‌تر است و برای معاملات و خرید و فروش‌های کلان بهتر است از آنها استفاده نمایید. این کیف ها امنیت بیشتری را برای شما  فراهم می آورد. کیف پول های سخت افزاری ترزور وان، ترزور تی و کیف پول های برند لجر و کول ولت اس از بهترین نمونه های این کیف پول ها هستند.

بهترین وبسایت برای آموزش و اخبار رمز ارزها

اگر با  پول دیجیتال آشنایی و یا در حال فعالیت هستید حتما سایت هایی با اخبار و اطلاعات دقیق در مورد رمز ارزها می تواند منبعی برای فعالیت های شما باشد. وب سایت آرن کریپتو با  آموزش انواع  ارز دیجیتال و کاربرد هر یک از آنها و همچنین  نقد و بررسی  ارزها منبعی مناسب است. در حقیقت این وب سایت با ارائه اخباری دقیق و بروز از ارزها به تحلیل بازارهای جهانی پرداخته و می تواند شما را یاری کند.

آرن کریپتو همچنین به معرفی انواع  کیف پول های  ارز دیجیتال نرم افزاری و سخت افزاری  پرداخته است. شما می توانید آموزش نصب و راه اندازی هر یک از این کیف پول ها را  در این وب سایت مشاهده نمایید. معرفی صرافی های معتبر ایرانی و خارجی و در حقیقت هر چه در ارتباط با رمز ارزها بخواهید می توانید در این  سایت پیدا نمایید.

بهترین سایت برای اخبار ارزهای دیجیتال

بهترین سایت برای اخبار ارزهای دیجیتال

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *