اخبار دیگران

ترازوی دیجیتال و عصر دیجیتالی

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که تقریبا هیچ وجهی از زندگی ما مبرا از فناوری‌های دیجیتال نیست. حتی این روزها روابط دور و نزدیک ما انسانها نیز با کمک فناوری‌های دیجیتال برقرار می‌شود و شما بدون گوشی‌های هوشمند که فرزند فناوری‌های نوین دیجیتالی است قادر به دیدن چهره دوستان و آشنایان خود در آن سوی دنیا نخواهید بود. کسب و کارهای امروزی نیز به تبعیت از وضعیت فعلی، خدمات خود را مطابق با نیازهای عموم مردم و همچنین مطابق با پیشرفت‌های روز فناوری‌های دیجیتال به جامعه ارایه می‌کنند و اصطلاحا سعی دارند از قطار دیجیتالیزه شدن دنیا جا نمانند.

همه ما ترازوهای سنگی و کفه‌ای قدیمی را به یاد داریم زمانیکه برای خرید جنسی به مغازه‌ای مراجعه می‌کردیم، فروشنده آن مغازه از سنگ‌های مشخص با وزن های مشخص برای سنجش جرم آن کالا استفاده می‌کرد و این کار با حداقل دقت انجام می‌گرفت اما اکنون و به لطف روح تکنولوژی، ترازوهای دیجیتال این کار به راحت‌ترین و دقیق ترین شکل ممکن تنها با فشردن یک دکمه انجام میدهند. فناوری‌های دیجیتالی در توزین اجسام پا را از این هم فراتر گذاشتند. امروزه ترازوهایی در بازار موجود است که می‌تواند وزن چند سوت طلا را هم به راحتی بسنجد و این کار تنها به کمک فناوری‌های دیجیتال امکان پذیر بود.

ترازو

انواع مختلف ترازو

ترازوها بر اساس فرم و ساختارشان به دو دسته دیجیتالی و دستی تقسیم می‌شوند. ترازوهای دستی سالها همراه ما انسانها بودند و فرآیند توزین در آنها از طریق معیارها و شاخص‌های دستی همچون سنگ یا اجسام دیگری مانند آن انجام می‌گرفت. یکی از ابتدایی‌ترین ترازوها که باستان‌شناسان به اسنادی در مورد آن دست یافته اند، دیوارنگاره نقش بسته بر روی یک اثر باستانی است که در آن خدای مردگان مصر باستان، آنوبیس ترازویی در دست دارد که احتمالا بر باور مصریان باستان بر وجود ترازو یا متر و مقیاسی برای سنجش اعمال انسان دلالت دارد.

ترازوی دیجیتالی برعکس ترازوی دستی که سابقه چند هزار ساله دارد محصول انقلاب فناوری است و طی 3 دهه اخیر توانسته تمامی حوزه‌های اقتصادی را که سروکارشان با توزین کالاها و اجناس گوناگون است تسخیر کند. اکنون به جرات می‌توان گفت که دورافتاده‌ترین کسب‌وکارها در کم برخوردارترین کشورهای جهان مجهز به یک دستگاه ترازوی دیجیتالی هستند و روزانه با کمک آن اجناس خود را به مشتریان تحویل می دهند تا هم در وقت و هزینه خود و مشتریانشان صرفه جویی کرده باشند و هم دقت کارشان را بالا ببرند.

انواع ترازوی دیجیتال

ترازوهای دیجیتال بر اساس نوع کارکردشان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. انواع ترازو شامل ترازوی صنعتی، آزمایشگاهی، خانگی، آشپزخانه، پزشکی و قطعه شمار است که جزء دسته‌بندی‌های ترازوهای دیجیتال محسوب می‌شود و در بازار موجود است. اگر قصد خرید دستگاه ترازوی دیجیتالی را دارید باید به این مساله توجه کنید که نیاز کسب و کار شما به کدام مدل از انواع ترازوی دیجیتالی است و بعد نسبت به انتخاب آن و نهایتا خرید دستگاه ترازوی دیجیتالی اقدام کنید.

انواع ترازوی صنعتی موجود در بازار از برندهای معتبر ایرانی و خارجی از جمله AND، پند، توزین صدر، کیا، جادور و …. است و می‌تواند نیاز طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های صنعتی را برآورده کند. انواع ترازوی صنعتی از ظرفیت و دقت بالایی نسبت به دیگر ترازوها برخوردار هستند و عموما در کارخانجات و مشاغلی با تولید انبوه استفاده می‌شود. در اکثر موارد انواع ترازوی صنعتی دارای امکاناتی از جمله قابلیت شمارش قطعه، دارای چاپگر، بدنه ضد آب، اتصال به کامپیوتر، ضد گرد و غبار، کیبورد پوشش دار هستند. جنس بدنه انواع ترازوی صنعتی به طور معمول از استیل ساخته شده است تا مقاومت آن در برابر فعالیت‌های پرمخاطره صنعتی بالا باشد و اینها بر قیمت ترازوی دیجیتال تاثیر گذار است.

خرید ترازو

نزدیک به 200 نوع از انواع ترازوی آزمایشگاهی در بازار وجود دارد که تقسیم بندی غالب آنها مبتنی بر داشتن محفظه است. در خرید انواع ترازوی آزمایشگاهی به محفظه‌دار بودن یا نبودن آنها توجه زیادی می‌شود زیرا یکی از مهمترین شاخص‌های انواع ترازوی آزمایشگاهی محفظه‌دار بودن یا نبودن آنها است. معمولا انواع ترازوهای آزمایشگاهی را با میزان دقت و حساسیت آنها نسبت به موادی که جرم آنها در حال محاسبه است، تقسیم‌بندی می‌کنند. حساسیت اغلب انواع ترازوهای آزمایشگاهی از 1 گرم شروع شده و تا حساسیت یک صد هزارم گرم با دقت محاسبه می‌شود. انواع ترازوی خانگی و آشپزخانه‌ هم شامل مدل‌هایی هستند که بیشتر برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دقت اندازه‌گیری در آنها مانند مدل‌های آزمایشگاهی و پزشکی زیاد مورد توجه قرار نگرفته است.

روش کار ترازوهای دیجیتال

اشتباهی که اغلب ما در مورد دستگاه ترازوی دیجیتالی و سایر ترازوها دچار آن هستیم این است که فکر می‌کنیم ترازو وزن اجسام را محاسبه می‌کند در حالیکه ترازوها در حقیقت جرم اجسام را محاسبه می‌کنند. به عنوان مثال یک بطری آب معدنی یک و نیم لیتری در حقیقت جرمی برابر با 1.5 کیلوگرم دارد و وزن آن حدود 150 نیوتن است که ما به اشتباه وزن آن را 1.5 کیلوگرم عنوان می‌کنیم. انواع ترازوی دیجیتال با استفاده از ابزار بسیار دقیق و تکنولوژی بسیار پیشرفته به نام کشش‌سنج میزان جرم اجسام را محاسبه می‌کنند. شما وقتی جسمی را بر روی انواع ترازوی دیجیتال قرار می‌دهید، سیم پیچی های درون آن باعث می شود تا هادی‌های الکتریسیته زیر ترازو خم شوند و جرم اجسام به درستی و با دقت توسط ترازوهای دیجیتال محاسبه شود.

خرید دستگاه ترازوی دیجیتالی می‌تواند همزمان که مزیت‌های خوبی برای کسب‌و‌کار و یا حرفه شما دارد، محدودیت‌هایی نیز برای شما داشته باشد از جمله این محدودیت‌ها برای یک دستگاه ترازوی دیجیتالی ، نیاز آن به جریان برق برای راه‌اندازی است. این یعنی اینکه اگر شما برق نداشته باشید حتی جرم گوشی هوشمند خود را هم نمی‌توانید بسنجید. گران بودن قیمت ترازوی دیجیتالی از جمله دیگر عوامل موثر بر خرید دستگاه ترازوی دیجیتالی است. اما دستگاه ترازوی دیجیتال مزایایی هم دارد که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. از جمله این مزایا ماندگاری و طول عمر زیاد، کاربرد آسان، قابل اعتماد بودن و داشتن امکانات بیشتر است و این خرید دستگاه ترازوی دیجیتالی را برای هر کسب و کار و حرفه ای را اولویت دار می‌کند.

قیمت ترازوی دیجیتال بسته به میزان امکانات و توانمدی‌های دستگاه مربوطه متفاوت است. غالبا ترازوهای ساده فروشگاهی داخلی قیمت های کمتری نسبت به ترازوهای صنعتی حرفه‌ای یا ترازوهای پزشکی و آزمایشگاهی خارجی دارند. عوامل دیگری از جمله وارداتی بودن برخی از انواع ترازوها بر روی قیمت ترازوی دیجیتال تاثیرگذار است.

ترازو

شما می‌توانید در عصر دیجیتال خرید خود را نیز به صورت آنلاین و بدون دغدغه از طریق مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی تجهیزات انجام دهید این مجموعه قدیمی‌ترین و گسترده‌ترین فروشگاه اینترنتی فروش ترازو و باسکول در کشور است. شما از طریق تماس با کارشناسان این مجموعه می‌توانید بعد از دریافت مشاوره رایگان محصول خود را به صورت آنلاین خریداری کنید تا در صورت تمایل این محصول به درب منزل یا محل کار شما ارسال شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا