0

چطور ارز دیجیتال لونا ۲ (لونا جدید) را دریافت کنیم؟

لونا 2
بازدید 171

بعد از ریزش ارز دیجیتال لونا (LUNA) و گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال کلاهبرداری بودن این پروژه فشارها روی خالق بلاک‌چین ترا آقای دو کوان (Do-Kwon) چند برابر شد. او چندین پروپوزال و راهکار ارائه کرد و نهایت یکی از آنها مورد تأیید اکثریت اعضای جامعه قرار گرفت. آخرین پیشنهاد وی راه‌اندازی بلاک‌چینی کاملاً مجزا از پروژه اول بدون هارد فورک به نام “Terra2” و ارز دیجیتال “2LUNA” بود. این پروپوزال با 65 درصد رأی موافق به تصویب رسید.

ارز دیجیتال لونا 2 برای جبران خسارات بین هواداران کنونی دو رمزارز LUNA و UST تقسیم شد. این بلاک‌چین از صفر کار خود را آغاز کرد و توکن قبلی تبدیل به لونا کلاسیک شد. برای آشنای بیشتر با ارز دیجیتال لونا 2 و نحوه خرید ارز دیجیتال (Tabdeal.org) در ادامه با ما همراه شوید.

آموزش ارز دیجیتال یا استفاده از کانال سیگنال ارز دیجیتال؛ کدام روش معامله ای بهتر است؟

چه اتفاقی برای شبکه ترا و رمزارزهای آن افتاد؟

پروژه ترا به‌تازگی با شکست بسیار بزرگی مواجه شد که تأثیرات زیادی را هم به دنبال داشت. شبکه ترا و استیبل کوین آن در اوایل ماه می سال 2022 دچار مشکلاتی شد و توازن قیمتی خود را از دست داد. این رمزارز دیگر با دلار آمریکا برابری نمی‌کند و سقوط این استیبل کوین موجب شد که طی هفت روز کل شبکه در مرز فروپاشی قرار بگیرد. به دلیل مکانیزم استفاده شده در این رمزارز و الگوریتم بین UST، لونا و اعمال روش توکن سوزی (Burn) برای تثبیت قیمت، عرضه رمزارز لونا به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش پیدا کرد.

ماجرای ازدواج و جدایی مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی

در نتیجه این مکانیزم تعداد توکن در عرضه این رمزارز به 6.5 تریلیون رسید و این افزایش ناگهانی موجب شد تا ارزش آن به صفر برسد. در این زمان بزرگ‌ترین ورشکستگی بازار کریپتو به وجود آمد و میلیاردها دلار سرمایه معامله‌گران از بین رفت و در نهایت بیش از 11 میلیارد ارز UST بدون پشتوانه باقی ماند. بزرگی این ورشکستی به‌قدری زیاد بود که امنیت شبکه به خطر افتاد و برای چند روز کل شبکه تعطیل شد. در نهایت مدیران این شبکه طی جلسات فراوان، راه‌حل جدیدی را برای بازسازی سرمایه ارائه کردند.

تولد شبکه ترا 2

 

در تاریخ 25 می سال 2022 مصوبه‌ای مبنی بر طرح احیای اکوسیستم ترا برای اجرا به تصویب رسید. در این طرح شبکه جدیدی به نام ترا و ارز بومی لونا 2 ایجاد شد. نام فنی این شبکه 1Phoenix- و نام شبکه آزمایشی آن 1Pisco- نام‌گذاری شد. شبکه قبلی نیز با نام ترا کلاسیک به فعالیت خود ادامه می‌دهد و تمامی توکن‌های موجود در این شبکه پسوند کلاسیک را به خود اضافه کردند. هم اکنون رمز ارزهای شبکه قبلی ترا با عنوان “LUNAC” شناخته می‌شوند.

نظر نرگس محمدی در مورد چادر

صرافی‌های ارز دیجیتال این رمزارز را لیست کرده‌اند و از نام 2LUNA برای توکن شبکه جدید و از LUNA برای ارز شبکه قدیمی استفاده کرده‌اند. به‌عنوان یک سرمایه‌گذار هنگام خرید ارز باید به این نکته دقت کنیم. این شبکه جدید ترا مانند شبکه قبلی تحت حمایت فناوری “cosmos SDK” و اجماع تندرمینت قرار دارد. این شبکه دیگر استیبل کوین بومی ندارد و الگوریتم سوزاندن استیبل‌کوین‌ها نیز از این شبکه به طور کامل حذف شده‌است. اولین بلوک شبکه ترا 2 در ماه می سال 2022 راه‌اندازی شد و عملکرد آن نسبت به شبکه قبلی نیز منحصربه‌فرد است.

ارز دیجیتال لونا 2 یک کوین جدید است و هدف آن نجات اکوسیستم Terra Luna پس از فروپاشی استیبل کوین UST است. برخلاف شبکه قبلی ترا که هم اکنون با نام ترا کلاسیک شناخته می‌شود، شبکه جدید ترا یک رمزارز بومی به نام لونا 2 دارد که دارای عرضه محدود یک میلیارد عددی است. در حال حاضر ارزش بازار این توکن 211 میلیون دلار است و حدود 127 میلیارد از این توکن شبکه هم اکنون در گردش است. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر 1.66 دلار است و در جایگاه 121 بهترین ارزهای دیجیتال بازار قرار گرفته است.

همه چیز درمورد مرجانه گلچین گیلانی

نحوه دریافت ارز لونا 2 چگونه است؟

نحوه دریافت ارز لونا 2

دوکوان خالق پروژه ترا، برای جبران خسارات پیش‌آمده مقداری از توکن‌های پروژه جدید را بین دارندگان این رمزارز توزیع کرد. او همچنین درباره نحوه توزیع توکن لونا 2 بین افراد متضرر توضیحاتی را ارائه کرد. به‌طورکلی یک اسنپ شاپ از قبل و بعد سقوط استیبل کوین ترا یو اس دی به زیر 1 دلار گرفته شد. پس از آن بر اساس نسبتی مشخص، هولدرهای لونا و UST سهمی از رمزارز جدید خواهند داشت.

در ابتدای راه‌اندازی بلاک‌چین ترا 2، تعداد کل توکن‌های لونا 2 برابر 116 میلیون عدد بود، اما این تعداد پس از گذشت یک سال قرار است به 182 میلیون عدد برسد. از این تعداد حدود 30 درصد عرضه کل با شروع کار این شبکه بین کاربران تقسیم شد. مابقی 70 درصد به‌مرور زمان توزیع خواهد شد.

خواص خرید قهوه گانودرما و نوشیدن‌ آن برای بدن چیست؟

این شبکه مقداری از توکن بومی خود را میان کاربران ایردراپ کرد. تعداد توکن‌هایی که به هولدرها تعلق گرفت به نوع توکن‌هایی که در زنجیره ترا کلاسیک داشتند، مدت‌زمان نگه‌داری و همچنین تعداد توک‌های قبلی بستگی دارد. مدت‌زمان نگه‌داری این توکن‌ها در شبکه به قبل و بعد فروپاشی شبکه بستگی داشت. افرادی که یکی از شرایط زیر را داشتند، ایردراپ لونا برای آنها امکان‌پذیر بود.

  1. قبل از فروپاشی شبکه توکن لونا (شامل مشتقات سهام‌گذاری)، کمتر از 500.000 توکن UST داشتند.
  2. در زمان فروپاشی توکن لونا و UST داشتند.

افرادی که قبل از فروپاشی لونا، از این رمزارز داشته‌اند، ایردراپ 35 درصدی به آنها تعلق گرفت و دارندگان پس از فروپاشی لونا 10 درصد ایردراپ دریافت کردند. افرادی که ارز UST را قبل از فروپاشی داشتند حدود 10 درصد ایردراپ به آنها تعلق گرفت و کسانی که پس از فروپاشی دارنده UST بودند ایردراپ 15 درصدی دریافت کردند. توزیع ارز دیجیتال لونا 2 بین نهنگ‌ها کمی متفاوت است. نهنگ‌هایی که تا قبل ازدست‌رفتن ارزش این رمزارز بیش از 1 میلیون از این توکن را در اختیار داشتن باید به‌منظور دریافت ارز دیجیتال جدید بیش از 1 سال منتظر بمانند. همچنین پس از آن تا 4 سال امکان فروش برای آنها میسر نیست.

دانلود قسمت دوم سریال رهایم کن کامل و لینک مستقیم

چگونه می‌ توانیم در این ایردراپ شرکت کنیم؟

 

ایردراپ شبکه ترا در تاریخ ۲۷ می ۲۰۲۲ انجام شد و کاربران برای شرکت در آن ارز دیجیتال خود را به کیف پول ترا استیشن والت منتقل کردند. افرادی که توکن خود را از صرافی خریداری کرده‌اند و سپس در همان جا رها کردند سرمایه‌شان را از دست دادند. همچنین اگر لونا کلاسیک به‌صورت بریج شده و با استانداردهای دیگر نظیر ” BEP-20″ است باید آن را به شبکه ترا بازگشت داده و سپس به کیف پول ترا استیشن منتقل می‌شد.

ارز دیجیتال لونا را از کجا تهیه کنیم؟

لونا 2

برای خرید و دریافت رز دیجیتال لونا 2 می‌توانیم به یکی از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال مراجعه کنیم. توکن لونا به دلیل محبوبیت زیادی که در میان تریدرها و سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال داشته است حتی پس از ورشکستگی هنوز هم از این ارز در صرافی‌ها پشتیبانی می‌شود. می‌توانیم توکن جدید لونا را از صرافی‌های معتبر داخلی و خارجی مانند تبدیل و بایننس خریداری کنیم. بهتر است در زمان خرید ارز دیجیتال لونا 2 به اعتبار صرافی و همچنین مواردی مانند کیف پول و کارمزد توجه کنیم.

ترکیدن پروتز سینه

جمع بندی نهایی

دنیای ارزهای دیجیتال بسیار گسترده و غیرقابل‌پیش‌بینی است. ریزش ارز دیجیتال لونا نیز نشان‌دهنده پرریسک بودن این دنیای نوپا است. شبکه ترا پس از این فروپاشی دچار بحران عظیمی شد و بسیاری از کاربران از این شبکه سلب اعتماد کردند. اگر قصد سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال را داریم باید بسیار بااحتیاط رفتار کنیم و از متخصصین در این زمینه راهنمایی دریافت کنیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر