0

وکیل طلاق چه کاری انجام می دهد

تصویر پیدا نشد !
بازدید 163

وکیل طلاق چه کاری انجام می دهد

وکیل طلاق: هر شخصی ممکن است در زندگی زناشویی دچار مشکلاتی شود که برای حل آن نیازمند یک مشاوره حقوقی و یا وکیل خبره در این مورد باشد مانند وکیل پایه یک دادگستری . باید توجه داشت که انتخاب یک وکیل خوب و با تجربه و کاردان در این امر نقش بسیار مهمی در سرنوشت زندگی مشترک شما خواهد داشت.

طلاق عملی است که پس از ازدواج در صورت عدم امکان زندگی مشترک زوجین در صورت تشخیص و تایید دادگاه خانواده و در طی تشریفات لازم ازدواج را فسخ و منحل می نماید. انحلال نکاح و عقد طرق مختلفی دارد مانند فوت یکی از زوجین، ابطال و یا فسخ نکاح.

Picture1 —

وکیل طلاق

طلاق انواع مختلفی دارد که لازم است قبل از اقدام به آن و گرفتن وکیل اطلاعاتی در این مورد داشته باشیم:

انواع مختلف طلاق

طلاق رجعی

این نوع طلاق از طرف زوج یعنی مرد صورت می گیرد و در دوران عده پس از طلاق از طرف خود مرد قابل رجوع می باشد.

طلاق بائن

طلاقی که به دلایل قانونی در دوران عده قابل رجوع نیست مانند پس از سه طلاق متوالی یا دز نوع طرف درخواست کننده (در خواست از طرف زن یا زوجه و طلاق خلع و یا مبارات).

طلاق خلع

طلاقی که به دلیل کراهت زن و به در خواست زوجه انجام می پذیرد. در این نوع طلاق زن باید بخشی و یا تمام مهریه خود را به مرد ببخشد.

طلاق مبارات

معمولا طلاق توافقی از این قسم می باشد. این نوع طلاقی است که هر دو طرف یعنی زوج و زوجه از یکدیگر تنفر و کراهت دارند. در این نوع طلاق زوجه بخشی و یا تمام مهریه خود را می بخشد.

طلاق به درخواست زوجه

در این نوع طلاق زوجه کراهت خود نسبت به زندگی مشترک را اعلام داشته و ادعای وجود شرایط عقد نامه (در صورتی که زن به صورت شرط ضمن عقد وکالت بلاعزل برای اجرای صیغه طلاق را گرفته باشد.) را می نماید و آن را به اثبات می رساند. و یا مدعی عدم دریافت نفقه می شود و آن را اثبات می نماید. و به طور کل به دلایل عسر و حرج و یا زندگی مشقت بار و دشوار تقاضای طلاق می نماید.

طلاق به درخواست زوج

بر اساس قانون 1133 قانون مدنی ایران زوج هر زمان که بخواهد می تواند تقاضای طلاق خود را به دادگاه اعلام نماید. و شرط موافقت دادگاه برای این درخواست معین شدن تکلیف مهریه و نفقه و اجرت المثل و شرط تنصیف دارایی. و در صورت داشتن فرزندان، معین نمودن شرایط حضانت آن ها می باشد. البته در صورت این تقاضا زوج به پرداخت نصف اموال خود به زوج محکوم می گردد.

مراحل اعطای وکالت به وکیل طلاق زمانی که زوج و یا زوجه مصمم برای گرفتن طلاق هستند

گرفتن وقت حضوری از وکیل طلاق

مراجعه به وکیل طلاق با به همراه داشتن تمامی مدارک برای مشاوره حقوقی

اعلام دلایل درخواست طلاق به طور کامل از طرف زن یا مرد به وکیل طلاق (تا وکیل با شناخت کافی از شرایط شخص برای جدایی و طلاق اقدام نماید)

هر کدام از زوج و یا زوجه تمامی مدارک خود را به وکیل طلاق مربوطه تحویل می دهد و از این پس مراحل طلاق توسط وکیل طلاق مربوطه انجام می پذیرد.

پس از طی مراحل لازمه صیغه طلاق در حضور وکلای زن و یا مرد جاری شده و طلاق در شناسنامه آنها ثبت می شود.

مدارک هرکدام از زوج و یا زوجه به خودشان تحویل داده می شود.

مدارک لازم جهت اعطای وکالت به وکیل طلاق

  • اصل عقد نامه (سند ازدواج)
  • اصل شناسنامه
  • کپی کارت ملی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *