اخبار دیگران

میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا _ هرمس پارت

اسنوا یکی از برندهای موفق ایرانی در تولید ماشین لباسشویی است. یکی از دلایل محبوبیت زیاد، خدمات پس از فروشی است که در این برند شاهد آن هستیم. اگر به هر دلیلی یک اختلال در نحوه کار ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید می‌توانید به راحتی با نمایندگی‌ها تماس بگیرید.

قطعات مختلف استفاده شده در ماشین‌های لباسشویی همه در عملکرد درست این دستگاه نقش دارند. خراب شدن هریک از آن‌ها می‌تواند کار دستگاه را متوقف سازد. یکی از قطعاتی که کاربران زیاد با آن به مشکل می‌خورند میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا می‌باشد. اگر تابه حال ماشین لباسشویی شما روشن نشده یا قفل درب آن خراب شده باشد احتمالا نام میکروسوئیج را شنیده‌اید. برای تعمیر این قطعه باید مهارت و تخصص کافی داشته باشید. در صورت نیاز می‌توانید با نمایندگی‌های مجاز در تماس باشید.

آشنایی با قطعه‌ای به نام میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی

می‌توان گفت میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یک سوئیچ الکتریکی است که می‌توان با وارد کردن کمترین نیرویی آن را فعال کرد. این قطعه اغلب هزینه زیادی نداشته و در عین حال برای مدتی طولانی کار می کند. در کل باید گفت میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا قطعه‌ای درون درب این دستگاه است که به پیشرفت درست کار در ماشین کمک می‌کند. حساسیت بسیار زیاد میکروسوئیچ باعث می‌شود با کمترین فشار فعال شده و درب ماشین لباسشویی شما قفل گردد. اگر ایرادی در این قطعه به وجود بیاید ماشین لباسشویی روشن نخواهد شد. پس باید در اولین فرصت نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. برای این کار از نمایندگی‌های اسنوا کمک بگیرید.

میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا چگونه کار خود را انجام می‌دهد؟

همانطور که گفته شد میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا روی درب آن جایگذاری شده است. وقتی که شما دستگاه را به برق وصل می‌کنید بلافاصله میکروسوئیچ آن وارد مدار می‌شود. اگر درب خوب بسته شده باشد پیغام از طریق برد الکتریکی ارسال شده و ماشین کار خود را ادامه خواهد داد. زمانی که به هر علتی درب درست بسته نشده یا مشکلی در کار میکروسوئیچ ایجاد شده باشد این پیغام ارسال نخواهد شد. در نتیجه ماشین لباسشویی کار نمی‌کند. ممکن است کد خطایی نیز در صفحه نمایش برای شما روشن شود. جهت تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی‌های اسنوا در تماس باشید.

 علامت‌های هشداردهنده در مورد خراب شدن میکروسوئیچ

خراب شدن میکروسوئیچ لباسشویی مانند تمام قطعات دیگر دستگاه علائمی را به دنبال خواهد داشت. با داشتن کمی تخصص در مورد ماشین‌های لباسشویی می‌توانید از روی هریک از این‌ها متوجه ایراد در میکروسوئیچ دستگاه شوید. یکی از اصلی‌ترین علامت‌های خرابی میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا باز ماندن درب ماشین است. در چنین شرایطی درب به خوبی بسته نشده و دستگاه نمی‌تواند کار خود را شروع کند. در برخی مواقع نیز بعد از تمام شدن کار ماشین نمی‌توانید درب آن را باز کنید.

مورد دیگری که خرابی میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا را نشان می‌دهد کار نکردن ماشین لباسشویی است. اگر برق دستگاه وصل است ولی کار خود را شروع نمی‌کند لازم است میکروسوئیچ آن را چک کنید. شاید به خاطر ایراد در این قطعه فرمان شروع شستشو در برد صادر نمی‌شود. اگر خودتان نتوانستید مشکل را پیدا کنید با متخصصین این کار تماس گرفته و مشورت بخواهید.

چه چیزی باعث خرابی میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا می‌شود؟

یکی از اصلی‌ترین عوامل خراب شدن میکروسوئیچ در ماشین‌های لباسشویی خود شما هستید. اگر در زمان بستن درب ماشین آن را خیلی محکم فشار داده یا محکم ببندید باید منتظر خرابی این قطعه باشید. پس همیشه در بستن درب دستگاه دقت کافی داشته باشید. دومین عامل خرابی میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا باز کردن درب ماشین زودتر از زمان مقرر آن است. برای انجام این کار در واقع به میکروسوئیچ دستگاه فشار وارد می‌کنید و به دنبال آن خرابی در این قطعه را خواهید داشت.

یکی از عوامل دیگری که در آسیب میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا نقش دارد نوسان‌های جریان برق است. نوسان‌های شدید می‌تواند میکروسوئیچ را بسوزاند. همچنین همیشه دقت داشته باشید آب روی این قطعه از ماشین لباسشویی شما نریزد. مورد آخر که شما نقشی در آن ندارید فرسودگی خود میکروسوئیچ است. هر قطعۀ الکتریکی طول عمری دارد و روزی خراب خواهد شد.

چگونه می‌توانیم از خراب بودن میکروسوئیچ اطمینان یابیم؟

اگر شک دارید که ایراد به وجود آمده در ماشین لباسشویی شما مربوط به میکروسوئیچ آن است می‌توانید این قطعه را تست کنید. برای این کار اول به عددی که در کنار پایه های میکروسوئیچ نوشته شده است دقت کنید. دو پایه‌ای که عدد بزرگ‌تر دارند را به برق متصل نمایید. سپس زبانه درب را با کمک یک پیچ گوشتی به سمت داخل بفشارید. در صورتی که درب ماشین لباسشویی قفل شد میکروسوئیج شما سالم است.

روش دیگری که برای تست کردن میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا دارید با استفاده از یک لامپ انجام می‌شود. کافی است سیم‌های متصل به میکروسوئیچ را از آن جدا کنید. حالا همین سیم‌ها را به لامپی که دارید وصل کرده و ببینید روشن می‌شود یا نه. اگر لامپ روشن شد یعنی برق دستگاه مشکلی ندارد. پس ایراد هرچه که هست مربوط به میکروسوئیچ می‌شود. برای بررسی دقیق قطعه و تعمیر آن می‌توانید از متخصصین هرمس پارت کمک بخواهید.

نحوه عوض کردن میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا

برای عوض کردن میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا قبل از هر کار برق دستگاه خود را قطع کنید. سپس تمام شیرهای آب متصل به آن را ببندید. فراموش نکنید بهتر است در زمان کار حتما دستکش‌های ایمنی به دست داشته باشید. بعد از انجام این موارد به سراغ ماشین لباسشویی می‌رویم. پنل بالایی آن را به کمک یک پیچ گوشتی باز می‌کنیم. سپس دستگاه را کمی به جلو مایل خواهیم کرد. بهتر است زیر آن از یک پارچه نرم استفاده کنید.

زمانی که ماشین لباسشویی به سمت جلو خم شد شما سیم‌های متصل به میکروسوئیچ را خواهید دید. حالا لازم است درب ماشین را باز کرده و بعد از آن تمامی سیم‌هایی که به میکروسوئیچ متصل هستند را جدا کنید. پس از خارج شدن قطعه آسیب دیده، میکروسوئیچ جدید را درست به همان ترتیب جای قبلی می‌گذاریم. سیم‌ها را به میکروسوئیچ وصل خواهیم کرد. پس از آن ماشین لباسشویی را صاف کرده و پنل بالایی آن را جای خود قرار می‌دهیم. می‌توانید برای تست یک بار دستگاه را روشن کرده و از درست کار کردن آن مطمئن شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا