اخبار دیگران

مهاجرت پزشکان به کشورهای مختلف: موسسه بین المللی راد

پزشکان مانند سایر اشخاص از روش های مختلف مهاجرتی میتوانند استفاده کنند. روش های مهاجرت پزشکان شامل تعدادی از شیوه های مهاجرتی می باشد که عبارتند از اقامت پزشکان از طریق ازدواج، اقامت پزشکان از طریق سرمایه گذاری، اقامت پزشکان از طریق دریافت اجازه کار ، اقامت پزشکان از طریق خرید ملک و غیره.

بنابراین پزشکان با توجه به شرایط کشور مقصد می‌ توانند اقدام به مهاجرت نمایند. همان طور که می دانیم هر کشوری شرایط خاصی را برای خود دارد و روش های مهاجرتی برای هر یک از کشورها نیز می تواند به شکل متفاوتی انجام پذیر باشد. امروزه پزشکان زیادی اقدام به مهاجرت به کشورهای اروپایی ، آمریکا ، استرالیا، کانادا و غیره را دارند و در تلاش برای داشتن شرایط مورد نظر این کشورها می باشند.

روش های مهاجرت پزشکان

با توجه به اینکه شرایط مهاجرت پزشکان در کشورهای مختلف دارای تفاوت هایی است به طور کلی باید مدارک پزشکان به تایید در کشور مورد نظر برسد و معادل سازی مدارک پزشکی حتما انجام شود.

برای مدلسازی مدارک پزشکان به شکل متفاوت در کشورهای مختلف بوده و هر یک شرایطی خاص را در نظر می‌گیرند. برخی از کشورها مانند کانادا و استرالیا تخصص پزشکان را قبول نداشته و پس از اینکه مدارک معادل سازی شوند، پزشک باید به عنوان پزشک عمومی به کارکردن مشغول شود. به همین جهت است بسیاری از پزشکان برای تحصیل اقدام به مهاجرت می نمایند تا بتوانند مدرک مورد نظر را در کشور مزبور دریافت کنند و به عنوان متخصص وارد بازار کار شوند.

همچنین در کنار کشورهایی که مدلسازی را بسیار ساده تر در نظر می گیرند ، بازار کار مناسب نیز بسیار مهم است بنابراین کشور مورد نظر باید از نظر بازار کار نیز شرایط آسانی داشته باشد و حقوق دریافتی پزشکان نیز در حد قابل قبولی باشد.در واقع شرایطی مهمی است که پزشکان برای مهاجرت باید حتما آن را در نظر بگیرند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

شرایط مهم برای مهاجرت پزشکان

 1. شرایط رفاهی کشور مورد نظر بسیار مهم است در واقع زندگی در کشور دیگر با شرایطی متفاوت انجام میگیرد که بسیار مهم بوده و افراد باید شرایط زندگی در کشور مقصد را مورد بررسی قرار دهند.
 2. شرایط معادل سازی یکی از موارد مهم دیگری است که برخی از کشورها آن را با شرایط سخت برای مهاجران ایرانی در نظر می‌گیرند و برخی دیگر نیز شرایط ساده تر را فراهم نمودند.
 3. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، قبول نکردن مدارک تخصص پزشکان ایرانی به عنوان پزشک متخصص بوده و این افراد در برخی از کشورها باید به شکل پزشک عمومی مشغول به کار شوند و در واقع این یکی از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.
 4. بستر کاری مناسب برای پزشکان چه پزشکان عمومی و چه پزشکان متخصصی بسیار مهم است و باید درآمد مناسب و شرایط آسان برای آنها در نظر گرفته شود و با توجه به اینکه هر کشوری دارای قوانین و شرایط خاص خود است این مورد هم باید حتماً مورد بررسی قرار گیرد.
 5. یکی از مواردی که برای مهاجرت پزشکان باید با دقت بیشتری به آن توجه کرد شرایط ورود همراه که شامل همسر و فرزندان است، میباشد. افراد زیادی دارای همراه هستند و این مورد برای نشان از اهمیت بالایی برقرار برخوردار است و همچنین شرایط رفاهی برای همراهان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
 6. شرایط دریافت اقامت دائم نیز از موارد مهمی است که برای مهاجرت پزشکان حتما در نظر گرفته شود و شرایطی که گفتیم از مسائل مهمی است که پزشکان برای مهاجرت باید آن را در نظر داشته باشند و افراد با توجه به علایق و سلیقه خود کشوری را انتخاب می نمایند.برای اطلاع از روشهای مهاجرت پزشکان و دریافت ما مشاوره در این خصوص با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما مناسب ترین راه را به شما توصیه نمایند.
 • اقامت پزشکان از طریق دریافت ویزای کاری

در روش دریافت ویزای کاری توسط پزشکان، پس از اینکه پزشکان وارد کشور دیگر می شوند باید نسبت به مدل سازی مدرک خود اقدام کنند و پس از آن می توانند وارد بازار کار گردند. مراحل معادل سازی مدارک و همچنین بازار کار و صدور اجازه کار در هر کشوری متفاوت از کشور دیگر است و ویزای کاری پزشکان در هر یک از کشورها به شکل متفاوتی تعریف شده است.

امروزه افراد زیادی برای رسیدن به شرایط ایده آل خود به مهاجرت روی می آورند و با مهاجرت به کشور مورد نظر شان از شرایط بسیار عالی بهره مند می شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کشور های مختلف می توانید با موسسه بین المللی راد در ارتباط داشته باشید تا مشاوره دریافت کنید. این مجموعه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد و می توانی یک مهاجرت آسان را تجربه کنید، برای ارتباط با کارشناسان ما با شماره های تماس در سایت موسسه بین‌المللی را تماس بگیرید.

 • اقامت پزشکان از طریق دریافت تخصص

یکی از روش‌های دیگری که پزشکان می‌توانند دریافت اقامت داشته باشند از طریق دریافت تخصص می باشد که پزشکان برای تحصیل در دوره های تخصصی به کشور مقصد وارد شده و دوره ها را در آن کشور سپری می‌کنند و پس از آن می توانند به بازار کار ورود پیدا کنند و دریافت اقامت را داشته باشند. دریافت پذیرش تخصص در کشورها نیز به شکل متفاوت از هم بوده و اگر می خواهید در این موارد اطلاعات لازم را به دست آورید ، می توانید با تماس با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تمامی اطلاعات لازم را به دست آورید.

 • اقامت پزشکان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راه هایی است که پزشکان می توانند اقامت خود را دریافت کنند بنابراین در این روش اصل مهاجرت بر پایه سرمایه گذاری بوده و فرقی نمی‌ کند که فرد پزشک باشد یا در رشته دیگری تحصیل کرده باشد و باید یک بیزینس و یا کسب و کار را در کشور مورد نظر به دست یابد.

 • اقامت پزشکان از طریق خرید ملک یا تمکن مالی

پزشکان با استفاده از خرید ملک مورد نظر که مهم نیست فرد که پزشک باشد یا شخص دیگری می‌تواند در برخی از کشورها مانند اسپانیا، یونان و غیره با خرید ملک اقامت خود را دریافت کند.

 • اقامت پزشکان از طریق ازدواج

یکی از روش هایی که برای دریافت اقامت پزشکان می توانند از آن استفاده کنند ، روش ازدواج است که باید قبل از داشتن شرایط اطلاعات لازم را در این مورد به دست آورید زیرا شرایط آن ممکن است برای برخی از افراد مهیا باشد بنابراین پزشک می تواند با یکی از اتباع کشور مقصد ازدواج کرده و به عنوان همسر وی اقامت آن کشور را به دست آورد.

logo.png

در این مقاله به روش های مختلف برای دریافت اقامت پزشکان اشاره کردیم . انتخاب روش ایده آل برای هر یک از افراد متفاوت بوده و ممکن است هر فرد تنها برخی از شرایط را داشته باشد و بتواند تنها از یک یا برخی از راه ها اقدام به دریافت اقامت نماید.بنابراین افراد پیش از اقدام به مهاجرت نیاز به دریافت مشاوره دارند تا بتوانند تمام راه ها را در کوتاهترین زمان طی کرده و شرایط لازم را به دست آورند امروزه مراکز زیادی خدمات مشاوره‌ای ارائه می کنند و اطلاعات و شرایط لازم را در اختیار مهاجرین قرار می دهند و افراد بسیار ضروری است که با چنین مراکزی در ارتباط باشند تا در طی مسیر به مشکلی بر نخورند.پیشنهاد ما به شما ، موسسه بین المللی راد می باشد زیرا این مرکز دارای سابقه چندین ساله و اعتبار بالا بوده و می تواند بهترین شیوه های مهاجرتی را پیش روی شما قرار دهد و تا بتوانید مهاجرتی آسان را داشته باشید.

http://radvisa.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا