0

 محوطه سازی و مهمترین متریال های  قابل استفاده که نمی دانستید!

Picture2 3 —
بازدید 86

 

محوطه سازی

محوطه سازی در اصل استفاده از المان‌های مختلف و جایگذاری مناسب آنها در کنار یکدیگر، برای زیباتر شدن فضای بیرونی است. محوطه سازی می‌گیرند. متریال های  مختلفی  برای  اجرای  محوطه سازی وجود دارد  که نقش اساسی در  زیبایی  محیط  شما دارد  که شامل  موارد زیر می باشد

  • سنگ رودخانه
  • موزاییک
  • واش بتن
  • مبلمان شهری

سنگ رودخانه

سنگ رودخانه‌ای یکی از انواع سنگ‌هایی است که در ساختمان‌سازی و معماری مدرن استفاده می‌شود. سنگ رودخانه‌ای به دلیل استحکام زیاد، زیبایی، قابلیت عایق‌بندی صدا، قابل شستشو‌بودن و نفوذ‌ناپذیری به عنوان متریال در فضای داخلی و خارجی ساختمان‌ها و محوطه‌ها مورد توجه معماران قرار گرفته است. سنگ رودخانه‌ای، سنگ تزیینی است. این سنگ‌ها از کف رودخانه‌ها جمع‌آوری‌ نمی‌شود. زیرا تخریب محیط زیست و خسارت به فضای رودخانه بر طبق قانون جرم است. بلکه این سنگ‌ها به خاطر شباهتی که به سنگ رودخانه‌ها دارند، به این نام معروف شده‌اند.

سنگ‌های تزیینی تولید‌شده به اشکال مختلف  مانند  پرتقالی  تخم مرغی فندقی  و… هستند. از این نوع سنگ‌ها در تزیین نمای داخلی و محوطه سازی  ، ویلا  باغ ، روف گاردن‌ها نقش  مهم دارند. این نوع سنگ‌ها به دلیل داشتن مقاومت و استحکام زیاد و تنوع رنگ در صنایع مختلف مانند ساختمان‌سازی و معماری مورد توجه قرار گرفته است.

موزاییک 

استفاده  از موزاییک در  لنداسکیپ  فضا بیرونی به عنوان کفپوش  پیاده رو ها  و مسیر عبور مبور  بسیار کار آمد  می باشد  انواع مختلفی  موزاییک در بازار موجود می باشد ، اما  موزاییک حیاط  به دلیل  کیفیت بالا  و مقاومت در برابر  عوامل  طبیعی مثل  باران  برف  تغییر  فصل  گزینه  بسیار عالی  برای  محوطه سازی فضاهای برونی می باشد.

Picture1 5 —

واش بتن

یک گزینه دیگر  که  نقش مهمی در  طراحی محوطه سازی   شما دارد  واش بتن می باشد  واش‌بتن  از ترکیبی از شن و ماسه و سنگ‌ ریز تولید میشود .این کف‌پوش‌ها دارای استحکام زیادی در مقابل سرما و گرما هستند به همین دلیل   متریال  محبوب این روز های معماران و طراحان دکاراسیون  می باشد.

مبلمان شهری

در پایان  طراحی و مشخص کردن المان ها  در محوطه سازی  برای  کاربرد  بیشتر  از فضا  استفاده از مبلمان شهری و طراحی آن  نسبت به  سبک  محوطه سازی شما الزامی می باشد  تا  کار بران  لذت  بیشتری  از  محیط پیرامون خود ببرند.

 

بتن اکسپوز

 

بتن اکسپوز، بتنی با سطح صاف و صیقلی‌شده است. بر روی این بتن، پوششی اجرا نمی‌شود. از این بتن در طراحی سازه‌های عمومی، محوطه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بتن اکسپوز، بتن پیش‌ساخته است که در کارخانه در قطعات و اندازه‌های مورد نظر تولید می‌شود. شرکت پروفسور به عنوان یکی از تولید‌کننده‌های تن اکسپوز محصولات خود را در سراسر کشور عرضه می‌کند.

اجرای محوطه سازی در  مکان های  مختلف  می تواند  با  متریال های  متفاوتی  اجرا شود  قابل ذکر است  که  هزینه  ای  اجرای لنداسکیپ محدودیتی ندارد .

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *