0

لوازم یدکی بیل مکانیکی و لودر هیوندا HYUNDAI

z1 —
بازدید 174

ماشین آلات راهسازی و معدنی در انواع متنوع با قابلیت های مختلفی تولید شده و در دسته ماشین آلات سنگین قرار می گیرند. موتور بکار رفته بر روی ماشین های راهسازی از نوع موتور های دیزلی که با سوخت گازوئیل کار می کنند می باشد. دو نوع موتور گازوئیلی دیزل DEUTZ , CUMMINS از پر کاربرد ترین نوع موتور های اتصالی بر روی ماشین های راهسازی محسوب می شوند. در میان این ماشین آلات معدنی بیل مکانیکی Excavator به سبب انعطاف حرکتی و بازوهای بلند تری که دارد کاربری گستده ای در صنایع و معادن دارد. با این وجود انواع دیگری از ماشین های راهسازی مانند انواع لودرها، گریدر ها، غلتک ها و بولدوزر ها نیز بنا به شرایط مورد استفاده قرار می گیرند.

بیل مکانیکی چرخ زنجیری هیوندا HYUNDAI محصول کشور کره جنوبی می باشد که در ایران به وفور یافت می شود. کد های مختلفی از این ماشین که مانند دیگر انواع ماشین آلات راهسازی با موتور دیزلی و با سوخت گازوئیل کار می کند مانند کد های R140, R170, R210, R210LC, R220 برای حفاری مورد استفاده قرار گرفته که اغلب بصورت چرخ زنجیری بکار گرفته می شوند. بیل مکانیکی در دو نوع چرخ لاستیکی با کارایی محدودتر و نوع چرخ زنجیری با کارایی گستررده تری مورد استفاده قرار می گیرد. بیل های مکانیکی هیوندا HYUNDAI دارای سرعت عمل بسیار بالا و قدرت مناسب و از نظر عملکرد در مقایسه با بیل مکانیکی ولوو، هیتاچی و کوماتسو قرار می گیرد.

z2 —

لوازم یدکی ماشین های راهسازی هیوندا

دسته بندی های مختلفی از لوازم یدکی ماشین آلات راهسازی هیوندا وجود دارد. برخی از این لوازم بصورت مشترک برای کلیه ماشین های راهسازی من جمله بیل مکانیکی و لودر و برخی دیگر بصورت خاص برای نوع خاصی از ماشین آلات بکار گرفته می شوند. بعنوان مثال برخی لوازم یدکی لودر مانند باکت که در قسمت زیر بندی مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت با باکت بیل مکانیکی چه به لحاظ سایز و ظرفیت و چه به لحاظ طراحی می باشد. همچنین لوازم یدکی بیل های مکانیکی چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی بالاخص در قسمت اتصالات چرخ و زیربندی متفاوت هستند.

  1. لوازم موتوری ماشین آلات راهسازی: کلیه لوازم مصرفی در بلوک سیلندر و اتصالات وابسته مانند بوش و پیستون، یاتاقان ها، شاتون، واشر سر سیلندر و انواع پمپ های انتقال آب و روغن، فیلتر روغن و گازوئیل و … را شامل می شود. اغلب اتصالات و لوازم یدکی موتور قطعاتی مصرفی با طول عمر دوره ای می باشند.
  2. لوازم هیدرولیک ماشین آلات راهسازی و معدنی: شامل انواع پمپ های هیدرولیک، شیر آلات هیدرولیک، انواع فیلتر هیدرولیک، آکومولاتور ها و خشتی ها می باشد. لوازم هیدرولیک ماشین های راهسازی به سبب فشار بالای روغن و سیالات در این ماشین آلات اغلب دارای قابلیت های بالایی بوده و گران قیمت هستند.
  3. لوازم برقی ماشین آلات راهسازی و معدنی: شامل بسیاری از اتصالات برقی انواع دسته دنده و دسته راهنما، سنسور ها و سولنوئید ها، استارت، دینام و لوازم وابسته می باشد.
  4. لوازم زیر بندی ماشین آلات راهسازی: اغلب برای ماشین آلات راهسازی از نوع چرخ زنجیری مورد استفاده قرار گرفته شامل انواع زنجیر، انواع رولیک، چرخ جلو، زنجیر سفت کن، باکت بیل مکانیکی و لودر، انواع ناخن آلات و کلنگ لودر و بیل می باشد.

راندمان و عملکرد بیل مکانیکی و لودر هیوندا HYUNDAI

عملکرد و راندمان کاری بیل و لودر هیوندا می بایست در مقایسه با دیگر برند های تولید کننده ماشین آلات راهسازی صورت پذیرد. از آنجا که هیوندا HYUNDAI یک برند کره ای می باشد از نظر کیفی اغلب بصورت بینابینی بین بیل های مکانیکی و لودر کوماتسو و کاترپیلار که به ترتیب برند هایی ژاپنی و آمریکایی هستند و لودر و بیل مکانیکی ولوو که تولید اروپا است قرار می گیرند. در کاربری و عملکرد بیل های مکانیکی در اغلب موارد سرعت عمل و گشتاور بصورت عکس عمل می کنند بدین ترتیب که با بالا بردن سرعت گشتاور خروجی کاهش می یابد. بنابراین در اغلب موارد بیل مکانیکی هیوندا دارای سرعت عمل بالاتری نسبت به بیل کوماتسو و کاترپیلار بوده اما قدرت عملکرد پایین تری دارد.

قیمت لوازم یدکی بیل مکانیکی و لودر هیوندا HYUNDAI اغلب پایین تر لوازم یدکی ماشین آلات راهسازی کوماتسو یا هیتاچی ژاپن می باشد اما این امر تا اندازه زیادی تابع برند و کشور تولید کننده این قطعات صنعتی می باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *