0

قیمت پنجره دو جداره و حفاظ کرکره برقی آن چگونه محاسبه می شود؟

image bd4327c77dcc978ca31a4e67573f75b810983a0e —
بازدید 174

اگر به ویلاها و عمارت های بازیگران و فوتبالیست ها مطرح ایرانی و هالیوودی دقت کنید متوجه خواهید شد که این عمارت ها دارای پنجره های قدی و بلند با ویو بسیار عالی هستند.

حتماً با خود می پرسید امنیت این ویلاها و عمارت ها چگونه تامین می شوند.

معمولاً این ساختمانها در جزایر حفاظت شده یا در شهرک های ویلایی دارای تیم حفاظت تعلیم دیده هستند و به عمین دلیل نیازی به حفاظ درب و پنجره نیست.

اما

اگر ویلای من دارای سرایدار نیست چگونه حفاظت آنرا تامین کنم؟

اگر حفاظ نصب کنم آیا جلوی دید من را خواهد گرفت یا خیر؟

در دنیای امروز که توجه به نمای ساختمان از اهیمت بالایی برخوردار است، در کنار آن سایر اهدافی را هم باید در نظر گرفت. از جمله اهدافی که در ایجاد زیبایی نمای ساختمان اهمیت دارد، بُعد امنیت بالای ساختمان و همچنین حفظ انرژی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. به همین جهت در سال‌های اخیر اقبال به نصب پنجره دوجداره در ساختمان‌ها افزایش یافته است. پنجره ساختمان‌های قدیمی را که از آهن و بعضاً از آلومینیوم تعبیه کرده بودند را تعویض و پنجره‌های جدید را جایگزین آن‌ها می‌نمایند. همچنین برابر ابلاغیه‌های مهندسی، در بنای ساختمان‌های جدید الزاماً باید پنجره دوجداره بکار برد تا مزیت‌هایی که با نصب آن حاصل می‌شود را بدست آورد.

image a659344d0c58b6adebd1edc0d6e08013a17a75fe —

علاوه بر ساختمان‌های اداری-مسکونی و یا تجاری-مسکونی که تعداد زیادی خانوار در آن ساکن هستند، استفاده از پنجره دوجداره در ساخت ویلاها نیز اهمیت ویژه‌ای داشته و چه بسا ارزش قیمت پنجره دوجداره ویلا در بناهای ویلایی بسیار بیشتر از بناهای ساختمانی چند طبقه باشد. بسیاری از افراد نیز تمایل دارند برای بالا بردن ضریب امنیت پنجره‌های ساختمان خود از کرکره برقی استفاده نمایند. در این‌ صورت جهت برآورد هزینه‌های ساخت بنای مورد نظر باید قیمت کرکره برقی ویلا را نیز لحاظ نمایند که این محاسبه قیمت به مؤلفه‌های متعددی بستگی دارد. علاوه بر آن از آنجایی که برخی تمایل دارند پنجره‌های ویلا و یا ساختمان خود را با ارتفاع بلند انتخاب کنند لازم است برای امنیت شیشه‌های پنجره، از شیشه سکوریت استفاده نمایند. بنابراین قیمت شیشه سکوریت نیز در قیمت تمام شده ساخت ویلا به مراتب تأثیرگذار خواهد بود و نباید از آن غافل ماند. اما افرادی که ساخت ویلای شخصی را بصرفه نمی‌بینند، می‌توانند برای گذراندن چند روزه تعطیلات و داشتن آرامش و لذت بردن از بهترین شرایط آب‌وهوایی در ویلا سهیلیه و همچنین ویلا کردان و تهراندشت اجاره موقتی ویلا داشته باشند.

در ادامه به معرفی پنجره دوجداره و کرکره برقی پنجره و تشریح مزیت‌های استفاده از آن‌ها خواهیم پرداخت؛ همچنین عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن‌ها را بررسی خواهیم نمود.

نصب پنجره دوجداره و مزایای استفاده از آن در ساختمان

هر کسی از محیط خانه و منزل انتظار آرامش دارد. وقتی پس از ساعت‌ها از فعالیت و کار مشقت‌بار به منزل مراجعه می‌کند تمایل دارد در فضایی آکنده از آرامش و به دور از هرگونه سروصدای مزاحمی، در کنار خانواده اوقاتی را سپری نماید. البته بیان این نکته نیز خالی از لطف نباشد که خود اعضای خانواده نیز که بعضاً ساعت‌های زیادی را درون خانه بسر می‌برند نیاز به آرامش خاص محیطی دارند. یکی از راه‌های فراهم نمودن این امکان، نصب پنجره دوجداره در دیوارهای ساختمان می‌باشد. استفاده از این نوع پنجره، همان طوری که عنوان شد از ملزومات بناهای جدید می‌باشد و باید الزاماً مورد استفاده قرار گیرد. از جمله مزایایی که نصب پنجره دوجداره برای ساختمان به‌ همراه دارد، بالابردن ضریب نفوذ امنیتی، جلوگیری از هدر رفت انرژی و همچنین مانع بزرگی برای ورود سروصداهای اضافی بیرون از ساختمان به داخل می‌باشد.

به دنبال تعبیه این پنجره در بنای ساختمان و ویلا، امکان نفوذ احتمالی افراد ناشناس به داخل به حداقل ممکن افزایش یافته و میزان سرقت از ناحیه پنجره زیاد خواهد شد.ولی با فناوری بکار رفته در پنجره دوجداره باعث می‌شود دمای متعادل منزل و محیط حفظ شده و مانع هدر رفت انرژی و در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی صورت پذیرد. دقت در ساخت این نوع پنجره و استفاده از مواد اولیه پروفیلی، مانع بزرگی برای ورود صداهای اضافی به داخل شده و نفوذ گردوغبارها را هم غیرممکن می‌سازد. در نتیجه محیط تمیز و پاکیزه‌ای، همراه با آرامش برای ساکنین به ارمغان خواهد آمد.

انواع پنجره دوجداره و عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن

پنجره‌ دوجداره همانند سایر پنجره‌ها معمولاً اندازه و ابعاد استانداری دارند. مگر این که سازنده و صاحب بنا تمایل داشته باشد ابعاد دیگری جایگزین نماید. بنابراین در حین طراحی معماری بنای ساختمان، لازم است در خصوص تصمیم‌گیری برای نوع پنجره مورد استفاده حتماً با کارشناسان این حوزه نیز مشورت صورت بگیرد. در ساخت برخی از ساختمان‌ها و همچنین برای اکثر ویلاها معمولاً افراد تمایل دارند از پنجره‌هایی با ارتفاع بالا استفاده نمایند تا فضای دید بیشتری به بیرون داشته باشند. از زیبایی محیط لذت ببرند و نمای ساختمان نیز زیباتر جلوه نماید. با این وجود حداکثر ارتفاع و عرضی که برای ساخت پنجره‌های بزرگ برای نصب شیشه یکدست در نظر می‌گیرند 2 متر می‌باشد. بنابراین در صورت بیشتر شدن این ابعاد، می‌بایست ستون‌هایی را مابین آن تعبیه کرد. البته برای بالابردن ضریب مقاومت شیشه در برابر شکنندگی، بهتر است از شیشه‌های سکوریت در پنجره دوجداره استفاده نمایند.

image ecec5be3cc260e5649f869838dbbb3452a2bae32 —

قدر مسلم با توجه به مطالب عنوان شده، با بیشتر شدن ابعاد پنجره و همچنین مواد پروفیلی چارچوب و نیز شیشه‌های سکوریتی، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. در بناهای ویلایی، این عوامل هزینه و قیمت پنجره دوجداره ویلا را افزایش خواهد داد. اما نتیجه‌ای که از صرف هزینه بالا و همچنین برای پرداخت قیمت شیشه سکوریت ویلا حاصل خواهد شد، امنیتی به مراتب بالاتر و محیطی همراه با آرامش و خاطری آسوده خواهد بود.

حفاظ کرکره برقی برای پنجره دوجداره

برخی از افراد به ضریب امنیتی بالایی که از نصب پنجره دوجداره حاصل می‌شود قانع نشده و تمایل دارند این مقدار به حداکثر ممکن برسد. لذا تمایل دارند برای پنجره‌های ساختمان، کرکره برقی نیز نصب نمایند.

برای نصب کرکره برقی در پنجره ساختمان دو حالت وجود دارد. اولین نوع آن زمانی است که منزل ساختمانی و یا بنای ویلایی فاقد بالکن باشد و یا در صورت داشتن بالکن، کرکره برقی بر روی پنجره نصب شود. در این حالت کرکره برقی، مانع نفوذ گرد وغبار به داخل ساختمان شده و همچنین در صرفه‌جویی انرژی نیز تأثیر فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. البته برای نصب آن در ساختمان‌های آپارتمانی، بدلیل این که برخی از همسایه‌ها به‌ جهت بهم‌ خوردن نمای ساختمان، مخالف آن باشند بهتر است قبل از هر اقدامی با هیأت مدیره ساختمان مشورت صورت بگیرد تا موجب نارضایتی نیز نگردد. با توجه به جمع شدن کرکره برقی، تدابیر مختلفی برای برهم نخوردن نمای ساختمان در نظر گرفته شده است. این تدابیر شامل استفاده از کاور زیبا برای داشتن جلوه بهتر و همچنین مخفی کردن آن در داخل دیوار است که شرایط و ویژگی‌های خاصی را می‌طلبد.

حالت دوم نیز زمانی است که بنا علاوه بر داشتن پنجره دوجداره، دارای بالکن نیز بوده و کرکره برقی بر روی بالکن نصب می‌شود. با این اقدام هم دمای بالکن در شرایط سرد و گرمی محیط متعادل شده و هم گل‌ها و بعضاً باغچه‌هایی که در بالکن ایجاد می‌شوند نیز محفوظ خواهند ماند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت پنجره دوجداره و حفاظ کرکره برقی آن

با توجه به شرایط اشاره شده، برخی از این عوامل شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. ابعاد مورد نظر
  2. مواد اولیه بدنه و چارچوب و همچنین تیغه‌های مورد استفاده با توجه به سنگینی، شفافیت و نوردهی
  3. کاور مربوطه برای زیباسازی نما
  4. موتور مورد استفاده
  5. نوع کاربری که در ساختمان باید اجرا شود

image bd4327c77dcc978ca31a4e67573f75b810983a0e —

با توجه به قابلیت‌ها، مزیت‌ها و ضریب امنیتی بالایی که حفاظ کرکره برقی پنجره دوجداره دارد، استفاده از آن در ساخت بناهای ویلایی بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. زیبایی‌های بیان شده فوق در ساخت بناهای ویلایی قبلاً به مورد اجرا در آمده که نمونه‌های آن در ویلا سهیلیه و همچنین ویلا کردان و تهراندشت قابل مشاهده است که محیطی زیبا و وصف‌ناپذیر و همراه با آرامش برای گذراندن چند روزه تعطیلات مناسب می‌باشد. هزینه اجاره و همچنین خرید ویلا در این اماکن نیز بر اساس امکانات  تعبیه شده در آن قیمت‌گذاری شده و لحاظ خواهد شد. برای دسترسی به تمامی این امکانات و استفاده از مزایای نصب پنجره دوجداره و حفاظ کرکره برقی و دوربین مدار بسته ارائه همه‌ گونه مشورت و راهنمایی را برای متقاضیان فراهم نموده‌اند که با مراجعه به سایت آن می‌توانید از این راهنمایی‌ها بهره ببرید.

منبع : وب سایت اینترنتی دیده بان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *