0

فونی شاپ : باتری موبایل چند میلی آمپر است؟

بازدید 337

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند در مورد ظرفیت باتری و میلی آمپر اطلاعی ندارند .و نمی دانند که نقش میلی آمپر در باتری چقدر حائز اهمیت می باشد.در این مقاله قصد داریم در رابطه با باتری های گوشی و ظرفیت آن ها و هم چنین واحد اندازه گیری باتری های یعنی میلی آمپر برای شما توضیحاتی بدهیم.

در این مطلب درباره ی این که باتری های گوشی دارای چند میلی آمپر هستند،به معنای دیگر ظرفیت ذخیره کردن انرژی در باتری های گوشی هوشمند چقدر می باشد برای شما عزیزان توضیح دهیم.ظرفیت ذخیره سازی انرژی معادل است با یک هزارم آمپر در ساعت که می توان آن را با توان الکتریکی اندازه گیری کرد.

ظرفیت باتری مهم ترین گزینه ای است که هنگام خرید یک باتری گوشی باید به آن توجه نمود بنابراین سعی کنید باتری که خریداری می کنید بیش ترین ظرفیت را داشته باشد .تا بتواند انرژی بیشتری نگه داری و ذخیره کند.

باتری های گوشی چند میلی آمپری هستند؟

در ادامه می خواهیم راجب این که باتری های گوشی چند میلی آمپر دارند و این که چند ساعت شارژ نگه می دارند توضیح بدهیم.همان طور که گفته شد محاسبه ظرفیت یک باتری با میزان ذخیره و نگه داری شارژ کاملا بهم بستگی دارند .در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا در رابطه با این دو مورد نکاتی را برای شما بیان کنیم.

مدت زمان طول عمر یک باتری و هم چنین سلامت آن کاملا به ظرفیت و مقدار میلی آمپر باتری بستگی دارد .وقتی که گوشی شما عملکرد اولیه ی خود را از دست می دهد و دیگر قابل استفاده نیست در واقع ظرفیت باتری از دست رفته و تمام شده است.برای مثال یک باتری با ظرفیت ۳۰۰۰ میلی آمپری در واقع با هر چرخه شارژ و دشارژ شدن باتری بخشی از ظرفیت خود را از دست می دهد.ولتاژ یک باتری و ظرفیت آن روی میزان مصرف انرژی باتری کاملا تاثیر گذار است.

واحد میلی آمپر در واقع نشان دهنده ی اندازه ی انرژی مصرفی گوشی از باتری است.هرچه قدر یک باتری دارای ظرفیتی با میلی آمپر بالایی باشد شما می توانید درمدت زمان و ساعات بیش تری از گوشی خود استفاده کنید.گوشی در انواع مختلف دارای ظرفیت باتری های متفاوتی هستند به عنوان مثال گوشی گلکسی نوت ۷  سامسونگ دارای باتری با ظرفیت ۳۰۰۰میلی آمپر است ولی گوشی اس ۵ سامسونگ داری ۲۸۰۰ میلی آمپر ظرفیت است.

بنابراین می توان گفت مصرف انرژی در هر باتری کاملا متفاوت است .لازم به ذکر است که هرچقدر میزان میلی آمپر در ساعت بیشتر باشد میزان مصرف انرژی نیز بیشتر خواهد بود.و هم چنین هرچقدر ظرفیت افزایش یابد گوشی می توان مدت زمان بیشتری شارژ را در خود ذخیره و نگه داری کند.

باتر گوشی‌موبایل را باید چند درصد شارژ کنیم؟

مهم ترین موردی که باید در رابطه با باتری به آن بسیار توجه نمود،میزان شارژ کردن است اگر می‌خواهید عملکرد مناسبی را از باتری خود مشاهده کنید و باتری عمر مفید را خود را داشته باشد باید به نکاتی که در مورر شارژ کردن باتری است توجه کنید.میزان شارژ کردن باتری مسئله ی بسیار مهمی می‌باشد‌‌.به همین خاطر توصیه ما به شما این است که محدوده ی زمانی مشخصی را برای شارژ کردن باتری خود  تعیین کنید  و از بهترین زمان برای شارژ باتری گوشی خود استفاده نمایید.

موردی بسیار حائز اهمیت  می باشد این است که،چگونه با شارژکردن صحیح گوشی عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید.میزان شارژ شدن باتری بسیار روی کیفیت و عملکر باتری بسیار تاثیر دارد.پس حتما برای شارژ کردن گوشی خود از زمان درست و مناسبی استفاده کنید.اکثرا باتری هایی که در گوشی های هوشمند استفاده شده از جنس لیتیوم هستند که این نوع باتری در مقابل شارژ در مدت زمان زیاد،بسیار آسیب پذیر می باشد.پیشنهاد ما به شما این است که زمانی برای شارژ باتری اقدام کنید که باتری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد شارژ داشته باشد و حتما قبل از این‌که باتری به ۱۰۰ درصدبرسد گوشی را از شارژ خارج کنید.

روش های صحیح شارژ باتری گوشی موبایل

  • استفاده از شارژرهای اصلی و اورجینال
  • تا حد امکان استفاده نکردن از پاور بانک یا شارژرهایی با منبع ضعیف مثل شارژ ماشین یا کامپیوتر
  • خنک نگه داشتن باتری
  • باتری را ۱۰۰ شارژ نکنید

باتری های موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارند؟

معمولا یک گوشی سالم می تواند ۲۴ ساعت شارژ را نگه دارد .اما به طور کلی میزان نگه داری شارژ گوشی کاملا به نحوه ی استفاده کاربر و چگونگی شارژ کردن باتری بستگی دارد.

 

روش های افزایش مدت زمان شارژ گوشی

  • فعال کردن گزینه ی حالت پرواز
  • فعال کردن گزینه ی حالت ذخیره نیرو
  • جدا کردن قاب گوشی
  • خاموش کردن گوشی در حین شارژ
  • استفاده نکردن از گوشی هنگامی که در حال شارژ است.

با انجام هرکدام از روش هایی که در بالا ذکر شد می توانید مدت زمان نگه داری و ذخیره شارژ باتری گوشی خود را افزایش دهید.

در این مقاله در رابطه با ظرفیت باتری های گوشی و این که باتری ها چند میلی آمپر هستند برای شما توضیحاتی داده شد و شما با توجه به مطالب گفته شده می توانید میزان مصرف انرژی را در گوشی هوشمند خود کاهش دهید.در صورتی که این نکات را رعایت کردید اما کیفیت باتری گوشی شما بهتر نشد باید باتری گوشی خود را تعویض نمایید.جهت خرید انواع باتری موبایل حتما از سایت معتبر فونی شاپ دیدن نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر