0

عوامل موثر بر قیمت توری فرنگی، مش و رابیتس در شهر مفتول

توری
بازدید 28

از جمله محصولات کاربردی تولید شده با فلز، توری‌ها هستند. توری محصولی‌ست که به منظور ایجاد امنیت و حصارکشی در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته کاربرد توری تنها به این مسئله محدود نمی‌شود. از توری در ساختمان‌سازی و صنایع مختلف نیز استفاده می‌شود. انواع توری شامل توری پرسی، سرندی، جوشی، گابیون، مرغی و… است. این توری‌ها از نظر ضخامت مفتول بکار رفته، روش تولید، ابعاد چشمه و کاربرد با هم متفاوت هستند. در این بخش قصد داریم در مورد عوامل موثر بر قیمت سه توری مهم یعنی توری فرنگی، مش و رابیتس صحبت کنیم. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر قیمت توری فرنگی

توری

یکی از انواع توری، توری فرنگی است. توری فرنگی از نظر شکل ظاهری شبیه به توری مرغی و گابیون است. این محصول از چشمه‌های شش ضلعی تشکیل می‌شود. روش تولید توری فرنگی به دو صورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد است. قیمت توری فرنگی به میزان زیادی بر اساس گرم یا سرد بودن آن تعیین می‌شود.

توری فرنگی گالوانیزه سرد، به روش گالوانیزه سرد تولید می‌شود. این محصول در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی مقاومت بالایی نداشته و به راحتی در معرض خوردگی قرار می‌گیرد. توری فرنگی گالوانیزه گرم، توسط روش گالوانیزه گرم تولید شده و در برابر بارندگی، زنگ‌زدگی و خوردگی مقاومت بالایی دارد. کاربرد توری فرنگی بسیار گسترده است. از این محصول در صنعت ساختمانی، سوله‌سازی، مجسمه‎سازی و… استفاده می‌شود. استفاده از توری فرنگی به سبب مقاومت عالی که در برابر خوردگی دارد، در مناطق مرطوب توصیه می‌شود. در صنایع ساختمانی از این توری به منظور جلوگیری از سقوط مصالح روی سر افراد، جلوگیری از نفوذ جانوران موذی و… از این محصول استفاده می‌شود. عوامل موثر در قیمت توری فرنگی به شرح زیر است:

 • ابعاد چشمه ها
 • ضخامت و جنس مفتول بکار رفته برای ساخت آن
 • وزن کلی توری
 • قیمت مواد اولیه در بازار

عوامل موثر بر قیمت توری مش

قیمت توری مش

توری مش با نام مش جوشی نیز شناخته می‌شود. این توری شبکه‌ای  مشبک و فلزی است که برای ساخت آن بر خلاف سایر توری‌ها از میلگرد ساده یا آجدار استفاده می‌شود. این محصول در سه دسته پنلی، آجدار و فولادی تولید و به بازار عرضه می‌گردد. برای ساخت این توری تنها از میلگرد استفاده نمی‌شود. در برخی مواقع نیز از سیم مفتول هایی با ضخامت مختلف برای تولید آن استفاده می‌شود. این توری در ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد. به طور کلی برای دیوار باربر، سقف و پارتیشن از این توری در شکل‌های مختلف استفاده می‌شود. اما مهم‌ترین کاربرد توری مش، مسلح کردن بتن فوندانسیون در زمان ساخت‌ و ساز است. به منظور تولید این توری، میلگردها روی هم قرار گرفته و توسط جوش بهم متصل می‌شوند. لازم به ذکر است این توری در مقایسه با توری‌های دیگر، از نظر بافته شدن مفتول متفاوت است.

اگر بخواهیم مزایای این محصول را بیان کنیم باید بگوییم توری به صرفه ی بوده و از مقاومت بالایی نیز برخوردار است. از طرفی شبکه‌های میلگردی در این توری سبب سرعت بخشیدن به پروژه اجرایی می‌شود. هزینه حمل و نقل این توری به سبب راحت بودن بسیار کمتر بوده و به طور کلی به صرفه است. عوامل موثر بر قیمت توری مش شامل موارد زیر است:

 • قیمت میلگرد
 • قیمت مفتول
 • وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور
 • وزن توری
 • ابعاد چشمه

عوامل موثر بر قیمت رابیتس

قیمت رابیتس

رابیتس، نوعی توری و محصولی فلزی است که در ساختمان‌سازی به منظور کارهای تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول از ورق فولادی و به صورت مشبک تولید می‌شود. در واقع ورق گالوانیزه که محصول پایه برای تولید است، با کشش عرضی و پرس کردن و طی کردن مراحلی به رابیتس تبدیل می‌شود. از این محصول در موارد مختلفی استفاده می‌شود. به طو کلی در سقف کاذب، گچ‌کاری، گچ‌بری، پوشاندن بتن سیمانی، ترمیم ترک‌های ساختمانی و… از رابیتس استفاده می‌شود.

رابیتس با مشخصات مختلفی تولید می‌شود. رایج‌ترین رابیتس‌های موجود در بازار رابیتس 9، 11 و 13 ستون است. رابیتس علاوه بر ساختمان‌سازی و کارهای تزئینی، در بتن‌ریزی ساختمان نیز کاربرد دارد. در واقع در مرحله فوندانسیون و بتن‌ریزی‌های حجیم برای افزایش استحکام از این محصول استفاده می‌شود. استفاده از رابیتس در بتن‌ریزی سبب سرعت اجرای بالا، استحکام بالا، امکان ایجاد طرح دلخواه مشتری و… می‌شود. در ساختمان‌سازی نیز به منظور رابیتس‌کاری دیوار، سقف کاذب، نمای ساختمان، ترمیم ترک‌های ایجاد شده و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. عوامل موثر بر قیمت رابیتس بر طبق موارد زیر است:

 • تعداد ستون‌های رابیتس
 • وزن رابیتس
 • کارخانه تولیدکننده
 • ابعاد رابیتس
 • قیمت مواد اولیه و ورق گالوانیزه

خرید انواع توری در شهر مفتول

شهر مفتول، معتبرترین مرکز عرضه انواع توری، رابیتس، سیم آرماتوربندی، سیم خاردار، افزودنی بتن، واتراستاپ و سایر محصولات مفتولی است. در صورتی که قصد خرید انواع توری با قیمت مناسب را دارید، با ما در شهر مفتول در ارتباط باشید. به منظور تماس با ما با شماره 37556-021 تماس گرفته و با کارشناسان شهر مفتول در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید به آدرس https://shahrmaftool.com/ مراجعه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر