0

علت بخار گرفتن شیشه دوجداره

بازدید 324

گروه صنعتی سازوکار با آغاز فعالیت خود از سال 1387 در زمینه تولید و اجرای انواع در و پنجره های upvc، آلومینیومی و… توانسته تجربیات با ارزشی در زمینه فروش، تولید و اجرا در این صنعت کسب نماید و در نهایت گروهی متخصص را گرد هم آورد. این مجموعه در سال 1397 با نام سازوکار به ثبت رسید. ساز و کار در جهت ارتقا سطح دانش افراد جامعه در زمینه انواع درب و پنجره و شیشه های ساختمانی، تلاش های درخور توجهی داشته و در کنار فروش و اجرای پروژه های مختلف، مقالات متنوعی درباره مسائل مرتبط منتشر نموده است.

از دیرباز، بسیاری به دنبال یافتن راهی برای جلوگیری از اتلاف انرژی و هدر رفتن گرما در زمستان بوده اند و چون یکی از راه های اتلاف گرما از طریق پنجره هاست، همین امر باعث ساخته شدن شیشه دوجداره شده است. پنجره های استفاده شده از شیشه دوجداره از اتلاف گرما و انرژی جلوگیری کرده و مصرف سوخت را کاهش می دهد.

علت عرق كردن شيشه دوجداره

بخار گرفتن شیشه دوجداره دلایل متعددی دارد ولی یکی از مهم ترین علت ها از بین رفتن ویژگی عایق بودن آن می باشد. هنگام تولیدشیشه دو جداره، فضای بین جداره ها از گازی به نام آرگون و یا کریپتون پر می شود که این دو گاز بسیار فرار هستند و با تمام دقت و تخصصی که در ساخت شیشه دوجداره، باز هم ممکن است که منافذ ریزی در آن ها باقی بماند و یا بعدا ایجاد شود که باعث تخلیه ی گاز خواهد شد و نتیجه اش، عرق کردن و گاهی هم لکه دار شدن شیشه خواهد بود. گاهی در زمان کوتاه 1 یا 2 ساعت، بخار ایجاد شده از بین می رود ولی برای بسیاری از مردم تحمل این زمان هم عذاب آور است.

وقتی که دمای داخل ساختمان و بیرون از آن با هم متفاوت باشد، ابتدا شاهد بخار کردن شیشه و سپس وجود قطرات آب بر روی شیشه دوجداره خواهیم بود که اصطلاحا به آن عرق کردن می گویند.  این اتفاق بیشتر در زمستان رخ می دهد که دمای هوای بیرون از ساختمان، بسیار پایین تر از دمای هوای داخل ساختمان است و هنگامی که رطوبت داخل ساختمان بیش از حد باشد، رطوبت بر روی سطح شیشه می نشیند.

 بخار کردن شیشه دوجداره

ممکن است حالت های زیر برای شیشه دوجداره اتفاق بیفتد:

1.عرق کردن سطح بیرونی شیشه دوجداره: این امر نشان می دهد که شیشه دوجداره کارش را به درستی انجام داده است.

  1. عرق کردن سطح داخلی شیشه دوجداره: این امر نیز طبیعی است زیرا وقتی تراکم رطوبت در داخل ساختمان را با آشپزی کردن و حمام رفتن و یا حتی چای دم کردن بالا می برید، طبیعی است که این بخارهای ایجاد شده باید بر روی یک سطح بنشینند و کجا بهتر از شیشه دوجداره که بیرون آن سرد است و داخلش گرم. پس تعریق به بهترین شکل ممکن انجام می گیرد. در ساختمان هایی که تهویه ی مناسبی ندارد این اتفاق بیشتر می افتد.
  2. عرق کردن بین دوجداره: این امر حاکی از این است که مشکلی وجود دارد و شیشه دوجداره کارش را به درستی انجام نداده است و یا شاید هم اشکالی در عایق بندی وجود دارد. اگر کمتر از یک سال از نصب شیشه دوجداره می گذرد و با این مشکل روبرو شدید، حتما پیگیری کنید.

از دیگر محصولات سازوکار تولید شیشه دوجداره صنعتی می باشد. برای سفارش اجرای پروژه های شیشه دوجداره با کیفیت بالا و قیمت مناسب می توانید به سایت مجموعه سازوکار مراجعه کنید. مجموعه سازوکار سفارشات شما را در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت اجرا خواهند نمود.

چیکار کنیم شیشه ها بخار نکنن

  1. عواملی مثل بالابودن رطوبت، ضعف در سیستم تهویه و نصب نادرست پنجره ها می توانند از دلایل بخار شیشه ها باشند؛ قبل از هر چیزی این موارد را چک کنید. یک رطوبت سنج نصب و رطوبت داخل را کنترل کنید و گاهی پنجره ها را باز کنید.
  2. قبل از انجام هر کاری از نصب کننده پنجره با شیشه دوجداره کمک و مشورت بخواهید زیرا گاهی شیشه دوجداره مشکل دارد و باید تعویض شود.
  3. مطمئن شوید که از گاز آرگون در بین دو جداره استفاده شده است و این گاز تخلیه نشده باشد. اگر گاز آرگون تخلیه شود، دیگر شیشه عایق نخواهد بود. مطمئن شوید که جایی از شیشه لب پر نشده و یا ترک نخورده باشد.
  4. برخی شیشه دوجداره را از چهارچوبش خارج کرده و بعد از تمیز کردن آن، سوراخ هایی در قسمت انتهایی شیشه ایجاد می کنند و سپس سوراخ ایجاد شده را با چسب سیلیکون و یا پلی سولفاید کاملا می پوشانند؛ این کار از عهده ی هر کسی بر نمی آید و پیشنهاد نمی شود.
  5. اگر مدت زمان زیادی از نصب شیشه دوجداره می گذرد، ممکن است عایق بندی آن از بین رفته باشد و احتیاج به تعویض داشته باشد.
  6. استفاده از مواد شیمیایی پاک کننده برای تمیز کردن و نظافت شیشه ها باعث آسیب دیدن درزگیرها شده و عایق بندی را از بین می برد.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله همچنان سوالاتی درباره علت بخار گرفتن شیشه دوجداره در ذهن شما باقی مانده است، و یا میخواهید از آخرین لیست قیمت شیشه دوجداره مطلع شوید می توانید با کارشناسان سازوکار در ارتباط باشید و اطلاعات مکفی در این زمینه کسب نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر