نماد سایت بازیگرنیوز

راهنمای جامع خرید فرش 700 شانه + لیست قیمت

فرش های ماشینی 700 شانه، یکی از محبوب ترین دسته های فرش های ماشینی محسوب می شوند که به دلایل مختلف طرفداران بسیار زیادی نیز دارند.

در این مقاله سعی می کنیم هر آن چیزی که شما برای انتخاب و خرید یک فرش 700 شانه نیاز دارید را جمع آوری کنیم تا شما بتوانید با خیالی راحت، خریدی خاطره انگیز داشته باشید.

پس با ما همراه باشید…

 

فرش 700 شانه

پرطرفداران ترین فرش های ماشینی ایرانی عموما به سه دسته تقسیم می شوند:

البته این دسته بندی به این معنا نیست که همه فرش های ماشینی در این سه دسته بندی می گنجند و هیچ دسته بندی دیگری وجود ندارد.

بطور مثال ما شاهد فرش های 500 شانه نیز هستیم و یا حتی فرش های که شاید از لحاظ شانه و تراکم در این دسته بندی ها بگنجند ولی کاربران عموما، آن ها را در دسته بندی های دیگری می شناسند، مانند فرش مدرن، فرش وینتیج، فرش کودک و…

ولی می توان این ادعا را کرد که پرطرفدارترین فرش های ماشینی( از لحاظ شانه و تراکم ) این سه دسته می باشند.

فرش 700 شانه یعنی چه ؟

برای اینکه بدانیم فرش 700 شانه، چه ویژگی هایی دارد، لازم است که در ابتدا مختصری از مفهوم شانه و تراکم بدانیم.

شانه که به آن تراکم عرضی نیز می گویند، در واقع تعداد گره های موجود در یک متر از عرض یک فرش است.به عبارت دیگر اگر شما فرشی دارید و می خواهید شانه آن را تشخیص دهید، کافیست که فرش را برگردانید و از قسمت پشت فرش و در عرض آن، با خط کش یا متر، به اندازه یک متر را علامت گذاری کنید .

حالا کافیست شروع کنید به شمردن تعداد گره های موجود در این یک متر .

یعنی اگر در یک متر از عرض فرش، 700 گره وجود داشه باشد، شما دارای یک فرش 700 شانه هستید.

البته نترسید ! لازم نیست 700 تا گره را بشمارید.می توانید 10 سانتی متر جدا کنید و تعداد گره هایی که در این 10 سانتی متر وجود دارد را در عدد 10 ضرب کنید.

یک مفهوم دیگری که در شناخت فرش بسیار مهم است و همچنین روی قیمت آن بسیار تاثیر دارد، تراکم فرش است.  تراکم ( تراکم طولی ) همان مفهوم شانه ( تراکم عرضی) است با دو تفاوت:

  1. تراکم، تعداد گره های موجود در یک متر از طول فرش است (در حالی که شانه، تعداد گره های موجود در یک متر در عرض فرش است)
  2. وقتی تعداد گره ها را برای تشخیص تراکم شمردید، باید آن را در 3 ضرب کنید.چرا که از هر سه گرهی که در طول فرش وجود دارد، فقط 1 گره قابل مشاهده است.

با این اوصاف، اگر شما فرشی داشتید که در 10 سانتی متر از عرض  آن 70 گره داشت، فرش شما چند شانه است؟

پاسخ: 700 شانه

اگر این فرش در 10 سانتی متر از طول خود 70 گره داشت، فرش شما دارای چه تراکمی است ؟

پاسخ: تراکم 2100

ویژگی ها فرش 700 شانه

فرش های 700 شانه ویژگی ها، مزایا و معاب خاص خود را دارد که ما در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم:

به طور کلی هرچه شانه و تراکم فرش افزایش یابد، قیمت آن نیز بالا می رود .

به طور کلی، هرچه شانه و تراکم فرش افزایش یابد، ضخامت فرش کم وکمتر می شود.

همه این ویژگی ها، یاعث شده است که فرش های 700 شانه به یکی از محبوب ترین انواع فرش ماشینی تبدیل شود و بخشی از پرفروش ترین فرش ها را به خود اختصاص دهد.

قیمت فرش های 700 شانه

به صورت کلی قیمت فرش های ماشینی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که ما در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

توصیه: سعی کنید فرش هایی را تهیه کنید که جنس نخ آن ها اکریلیک هیت سِت شده است .چرا که با استفاده از بخارآب و گرما اعمالی روی نخ اکریلیک انجام می دهند که باعث می شود مقاومت و ثبات رنگ آن به شدت بالا می رود.

تا اینجا مهم ترین فاکتورهای موثر بر قیمت فرش ماشینی را با هم مرور کردیم . در ادامه قیمت روز فرش ماشینی را با هم بررسی می کنیم.

دقت کنید که این قیمت ها از سایت دکتر فرش و بر اساس تخفیف هایی که در حال حاضر در این سایت موجود است، آورده شده است و طبیعتا بعد از حذف تخفیف ها، قیمت ها تغییر خواهد داشت.

محبوب ترین فرش های 700 شانه

فرش های 700 شانه از طرح و نقش های بسیار متنوعی برخوردار هستند و این موضوع موجب شده است انتخاب فرش کمی سخت و زمان بر باشد.

یکی از کارهای معمول برای راحت تر کردن تصمیم گیری به منظور انتخاب فرش مناسب، بررسی پرفروش ترین فرش ها و همچنین محبوب ترین فرش هاست.

ما در این قسمت سعی کرده ایم از بین فرش های 700 شانه ای که در فروشگاه اینترنتی دکتر فرش موجود است، برخی از آن ها که جزو پرفروش ترین ها و محبوب ترین ها بوده اند را در انتهای این مقاله بیاوریم .

فرش 700 شانه قیطران- طرح شکوه

فرش 700 شانه قیطران- طرح پریوش

 

فرش 700 شانه قیطران – طرح گلپری


همچنین شما می توانید با مراجعه به وبلاگ دکترفرش و با بررسی پست هایی با عنوان محبوب ترین ها، به بررسی پرفروش ترین محصولات دکتر فرش بپردازید.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.drfarsh.com مراجعه نمائید.

خروج از نسخه موبایل