اخبار داغ

تنوع ژانر فیلمها در جشنواره فیلم فجر امسال

مهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از دبیرخانه چهل‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بازدید کرد.

سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درباره حضور کارگردانان کار اولی در این دوره از جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: یکی از سیاست‌های سازمان سینمایی در دوره جدید سرمایه‌گذاری‌ بنیاد سینمایی فارابی و توجه جدی‌تر به استعدادیابی کارگردانان فیلم اولی، همچنین «راه‌اندازی باشگاه فیلم اولی‌ها در بنیاد فارابی» بوده است.

وی ادامه داد: تغییر مکانیزم تایید صلاحیت کارگردانان فیلم اولی، احتمالا موجب خواهد شد، امسال نسبت به سال‌های گذشته آثاربیشتری از کارگردانان فیلم اولی در چهل‌و‌یکمین جشنواره فیلم فجر داشته باشیم که تصور می‌کنم بخش قابل توجه‌ای از آثار خیره کننده امسال که توجه مخاطب را به خود جلب خواهد کرد، محصول کارگردانان جوان و فیلم اولی باشد که استعدادها و سرمایه‌های‌ آینده سینمای ما هستند.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان این که جشنواره فیلم فجر همواره مورد توجه اهالی سینما بوده است چرا که بزرگترین رویداد سینمایی کشور است، مطرح کرد: با توجه به آنچه که در عرصه تولید فیلم شاهد بوده‌ یا با اهالی سینما گپ زده‌ایم، فکر می‌کنم جشنواره امسال هم فارغ از جشنواره دوره‌های گذشته نباشد.

جشنواره فیلم فجر 1401

دوستان سینماگر مشتاق هستند که جشنواره فیلم فجر هر چه زودتر شروع به کار کند تا کارنامه یک سال گذشته سینمای ایران را در این ماراتن سینمایی ببینند، بررسی کنند و خود را در معرض ارزیابی قرار دهند. به همین دلیل فکر می‌کنم امسال هم جشنواره‌ ای پرشور خواهیم داشت و می‌توانیم آثار یک سال گذشته سینمای ایران را در آینه چهل‌و‌یکمین جشنواره فیلم فجر نظاره‌ کنیم.
جوادی همچنین درباره آثار قابل نمایش در این دوره از جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: برای پاسخ به این پرسش باید منتظر نتایج هیات انتخاب بود اما آنچه شنیده و شاهد آن در عرصه تولید بوده‌ام بیانگر آن است که امسال با تنوع ژانرهای سینمایی روبه‌رو خواهیم بود که می‌تواند طیف وسیعی از مخاطبان را پوشش دهد.

تصور می‌کنم غنای ژانری چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر یکی از مزیت‌های این دوره از جشنواره نسبت به سال‌های گذشته باشد. در حقیقت ژانرهای مختلف از جمله درام، دفاع مقدس، اجتماعی، کودک و نوجوان، ورزشی و …می‌تواند سبد جذابی برای مخاطبان حرفه‌ای جشنواره فیلم فجر فراهم آورد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم فجر همواره محفل و خانه سینماگران بوده چراکه کاملاتخصصی است و سینماگران در تمام اجزا آن از جمله هیات انتخاب و داوری دخیل هستند.

حتی پشتیبانی بنیاد سینمایی فارابی به عنوان نهاد ملی سینمای ایران برای برگزاری جشنواره فیلم فجر به منزله این است که خود سینماگران پیش‌برنده امورا جشنواره فیلم فجر هستند. امیدواریم سینماگران در فجر چهل‌ویکم هم مانند هر سال حضور پُرشوری داشته باشند و موجب رونق بیش از پیش جشنواره شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا