0

بیوگرافی ژاله صامتی و همسر و دخترانش+تصاویر

بیوگرافی ژاله صامتی
بازدید 320

ژاله صامتی بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران دیگر چهره ای شناخته شده برای مردم است زیرا در فصل سوم عصر جدید نیز با همکاری احسان علیخانی داور این برنامه است. بیوگرافی و زندگینامه ژاله صامتی و همسرش ایرج سنجری و دخترانش را خوانده و عکسهای ژاله صامتی را می بینید.

به گزارش بازیگرنیوز، این بازیگر در 14 فروردین 1351 به تهران به دنیا آمد اما اصالت ژاله صامتی می باشد و سن ژاله صامتی در واقع 50 سال است.

وی جزو بازیگران زن می باشد که تحصیلات خود را نیز در زمینه بازیگری خوانده است . ژاله صامتی لیسانس رشته تئاتر را گذرانده و یک مدرسه بازیگری نیز دارد.

ژاله صامتی چگونه بازیگر شد؟

ژاله صامتی می گوید که از کودکی علاقه به بازیگری داشته و هر کسی از او سوال می کرده که می خواهی چه کاره شوی پاسخ می داده که می خواهم بازیگر شوم.

این بازیگر درباره انتخاب نقش ها می گوید: به عنوان یک بازیگر ترجیح می‌دهم نقشی را بازی کنم که خوشایند تماشاچی و بیننده باشد و با آن ارتباط برقرار کند. در این سال‌ها ترجیح دادم در سینما و تئاتر باشم تا اینکه فیلمنامه خوبی به‌دستم رسید. کار در تلویزیون که مخاطب و بازخورد‌های بیشتری دارد برای من لذتبخش است

ژاله صامتی در سال 1369 به دانشگاه رفت و تئاتر خواند و در دهه 70 و در سال 1372 نیز در فیلم دت یعنی دختر بازی کرد.

عکس ژاله صامتی

ژاله صامتی بازیگر و داور عصر جدید

حضور در تلویزیون

این بازیگر برای حضور در تلویزیون چند سالی صبر کرد تا در سال 1375 پیشنهاد بازی در سریال یحیی و گلابتو به وی داده شد که ژاله صامتی با پذیرش این نقش به تلویزیون رفت و 3 سال بعد در سریال آژانس دوستی توانست به محبوبیت برسد . ژاله صامتی با حسین پناهی در این سریال همبازی بود.

چرا ژاله صامتی سالها در تلویزیون نبود؟

وی در سریال مشهور دیگری با عنوان کارگاه شمسی و دستیارش مادام نیز بازی کرد اما پس از آن دیگر به تلویزیون بر نگشت و نزدیک به 15 سال به رسانه ملی همکاری نداشت.

ژاله صامتی اما در سال 1396 در سریال نفس دوباره نقش آفرینی کرد .

این بازیگر درباره دوری اش از تلویزیون می گوید که شاید برای هر سریال در دست تولید من تماسی را مبنی بر ایفای نقش از سوی دست اندرکاران آن اثر داشته باشم ولی به عقیده من هر روز سطح کیفی فیلمنامه ها نسبت به گذشته پایین تر می آید و همین موضوع باعث دوری من از تلویزیون شد.

ژاله صامتی و حسن پناهی

ژژاله صامتی با اشاره به همکاری خود با حسین پناهی درباره شخصیت او گفت: پناهی در حقیقت یک فیلسوف و آدم خاص بود. برخلاف ظاهرش انسان بسیار حساسی بود و اصلا رفتار اجتماعی نداشت.

ازدواج ژاله صامتی و همسرش

همسر ژاله صامتی ایرج سنجری نام دارد.

ایرج سنجری متولد ۱۳۳۹ در واقع دوبلور، بازیگر و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی از کشور کانادا است. همسر ژاله صامتی فعالیت هنری خویش را از ۶ سالگی نزد ایرج دوستدار با دوبله و از سال ۱۳۴۷ زیر نظر هادی اسلامی با تئاتر آغاز کرد و سپس با عباس جوانمرد در گروه نمایش «هنر ملی» ادامه داد.

ژاله صامتی و همسرش

همسر ژاله صامتی

ولین تجربه حضور ایرج سنجری در تلویزیون را در سال ۱۳۴۸ با بازی در سریال «داش پالکی» کسب کرد و بعد از آن در سال ۱۳۵۱ در سریال «کیمیاگر» به کارگردانی پدرش نقش‌آفرینی کرد.

جالب اینجاست بدانید ایرج سنجری و ژاله صامتی در سریال زیرخاکی با هم همبازی بودند.

دختران ژاله صامتی

حاصل ازدواج ژاله صامتی و ایرج سنجری دو دختر هستند. دو دوختر ژاله صامتی یاس و نیاز نام دارند.

دختران ژاله صامتی

یاس سنجری و نیاز سنجری دختران ژاله صامتی

یاس سنجری

یاس سنجری دختر ژاله صامتی متولد 24 فروردین 1378 است.

یاس سنجری دختر بزرگ ژاله صامتی ه عنوان منشی صحنه در در تئاتر فعالیت دارد.

یاس سنجری دختر ژاله صامتی

داماد ژاله صامتی

داماد ژاله صامتی

برخی اخبار از ارواج آرمان درویش با یاس سنجری دختر ژاله صامتی خبر می دهند اما هنوز اطلاع دقیق و رسمی درباره آن منتشر نشده است. آرمان درویش اگر داماد ژاله صامتی باشد بازیگری است که در سریال ملکه گدایان نقش البرز را بازی کرد.

نیاز سنجری

نیاز سنجری متولد دهه 80 است و ر آثاری همچون «حیران» به عنوان «بازیگر» حضور داشته است.

نیاز سنجری

نیاز سنجری دختر ژاله صامتی

رابطه یاس و نیاز با ژاله صامتی

ژاله صامتی می گوید من عاشق دخترهایم هستم و وقتی با هم هستیم حسابی بهمان خوش می‌گذرد. در واقع ما یک اکیپ زنانه هستیم. (می‌خندد) سه زن از سه نسل متفاوت ولی با مشترکات بسیار زیاد.

من دهه پنجاهی هستم و دختر بزرگم، یاس دهه هفتادی و دختر کوچکم، نیاز دهه هشتادی است. الان روند زندگی به حدی سرعت گرفته است که دو نفر با فاصله سنی هفت، هشت ساله را هم می‌توان از دو نسل مجزا دانست.

یاس دختر اول ژاله نیز می گوید: من احساس می‌کنم ما بیشتر با هم دوست هستیم. این حس را هم نسبت به مادرم دارم و هم نسبت به خواهرم. اختلاف سنی‌ام با خواهرم باعث نمی‌شود با او احساس صمیمت نکنم. البته به هرحال علایق متفاوت وجود دارد ولی نه آنقدر که بخواهد در صمیمت و احساس دوستانه‌مان خللی ایجاد کند. نیاز خیلی از حرف‌هایش را به من می‌زند و من هم همیشه از هم‌صحبتی با خواهرم لذت می‌برم.

نیاز دختر دوم ژاله صامتی نیز بیان داشت: من هم احساس دوستی با مامانم و یاس دارم. همیشه از اتفاقاتی که در مدرسه پیش بیاید با خواهرم صحبت می‌کنم. در کل حرف‌هایم را بیشتر به مامان و یاس می‌گویم.

دختران ژاله صامتی

دختران ژاله صامتی

سریال زیرخاکی

ژاله صامتی بازیگر سریال زیرخاکی که با پژمان جمشیدی همبازی شده بود درباره لزوم ساخت سریال های طنز در تلویزیون در شرایط امروز جامعه که مردم نیاز به خنده و شادی دارند، اظهار کرد: در روزگاری که مردم به این میزان تحت فشار هستند و خیلی چیزها غم انگیز است، ساخت کارهای طنز و کارهایی از جنس «زیرخاکی» حال مردم را خوب کند و البته این را از بازخوردهای مردم که حالشان با دیدن این کار خوب است، می گویم.

بازیگر سریال در پاسخ به اینکه آیا پیشنهادهایی برای بازی در سریال های جدید داشته است؟ توضیح داد: پیشنهادهای زیادی بوده، هم تلویزیون و هم نمایش خانگی اما من ترجیح می دهم کار نکنم؛ البته من اصلا آدم سریال نیستم و جریان سریال «زیرخاکی» خیلی فرق می کند. آقای سامان چون کارگردان سخت گیری است و کار سخت می کند، کارشان را دوست دارم.

از هیچ چیزی به راحتی رد نمی شود و کار کردن با ایشان به عنوان بازیگر برای من خیلی جذاب است. امیدوارم مردم سری سوم را هم به اندازه ی اول و دوم دوست داشته باشند.

ژاله صامتی

ژاله صامتی و پژیمان جمشیدی در زیرخاکی

این بازیگر با اعتقاد بر اینکه شرایط ساخت کمدی آنطور که باید و شاید مهیا نیست، درباره ساخت این ژانر در سریال سازی اظهار کرد: ژانر کمدی خیلی دشوارتر از جدی است. انرژی بیشتری می برد و آدمِ خودش را می خواهد. بنابراین در اقلیت است. خیلی ها جسارت ساخت کار طنز را ندارند و کمی ترسناک است. جسارت برای اقدام آن مرحله اساسی است و خیلی ها می ترسند.

بازیگر «زیرخاکی» درباره دلایلی که منجر به آن می شود تا اغلب سریال های طنزی که اخیرا ساخته می شوند چندان با اقبال مخاطب مواجه نشوند، اظهار کرد:  در اغلب این آثار به دنبال این هستند که مخاطب را فقط بخندانند؛ برخلاف آنچه ما در «زیرخاکی» انجام می دهیم و اصلا اصراری به خنداندن نداریم؛ در حالی که وقتی در کار کمدی تصمیم بگیری آدم ها را بخندانی قطعا جواب منفی خواهی گرفت. ولی وقتی شما روایت قصه ای را به صورت بامزه داشته باشی جواب مثبت خواهی گرفت.

بازیگر زن سینمای ایران در ادامه با اشاره به بن مایه طنز سریال «زیرخاکی» اظهار کرد: با وجود اینکه فضای بازی برای ارائه کار طنز وجود ندارد اما موفقیت سریال «زیرخاکی» به دلیل این است که عواملِ کاربلد و باسوادی پشت کار هستند و باتوجه به خطوط قرمز و رعایت آنها، از هوش خود استفاده می کنند که خط قرمزها و سانسورها را دور بزنند، در عین اینکه آسیبی به فحوای کلام و قصه وارد نشود.

اگر گروهی ناشی پای کار بودند ممکن بود شوخی ها از دست بروند. چیزی که در برخی کارها می بینیم؛ یا می خواهند با لباس ها و فضاسازی های چرت و پرت مردم را بخندانند یا با شوخی های اروتیک. نمی دانند که کار طنز یک کار فرهنگی است که با جوک گفتن خیلی متفاوت است.

ژاله صامتی داور عصر جدید

ژاله صامتی با پیشینه بازیگری در سینما و تلویزیون با پیشنهاد احسان علیخانی در فصل جدید عصر جدید به عنوان داور حضور دارد.

داور برنامه عصر جدید درباره حضور به عنوان داور در این تلنت شوی تلویزیون  گفت: برنامه عصر جدید برنامه پربیننده ای است و مخاطبان بسیاری دارد. من هم فصل های اول و دوم برنامه را ندیده بودم فقط می دانستم که برنامه پرمخاطبی است.

وقتی پیشنهاد شد که در داوری برنامه حضور داشته باشم، اول رفتم و فصل های قبلی را تماشا کردم. دیدم چه برنامه خوبی است. مردم هم خیلی آن را دوست دارند و ارتباط بسیار خوبی با آن برقرار کرده اند.

وی ادامه داد: برنامه عصر جدید را تماشاچی دوست دارد، هم برنامه نوی است. همه این موارد باعث شد که در برنامه حضور داشته باشم.

ژاله صامتی داور عصر جدید

ژاله صامتی داور فصل سوم عصر جدید

صامتی درباره افراد حاضر در برنامه عصر جدید نیز اظهارداشت: افرادی که در برنامه حضور دارند، قبلا از بین تعداد بسیار زیادی انتخاب شده اند و ما حدود ۱۰۰ نفر یا گروه را دیدیم که استانداردهای لازم را داشتند و توانستند در برنامه شرکت کنند. خوشبختانه در این برنامه شاهد پدیده هایی نیز بودیم و از دیدن استعدادهای جوانان ایرانی لذت بردم.

ژاله صامتی درباره رابطه اش با دیگر داورهای عصر جدید می گوید: آقای همایون فر و آقای حیایی را قبلا می شناختم و پیش از این با هم همکاری داشتیم ولی آقای اسماعیلی را قبلا نمی شناختم که در برنامه همکاری کردیم و آشنا شدیم. همکاری لذت بخشی بود و امیدوارم مخاطبان برنامه از دیدن آن لذت ببرند.

آقای علیخانی هم که به عنوان مجری و تهیه کننده برنامه بسیار عالی کار خود را انجام دادند و همین تجربه از جمله عوامل موفقیت برنامه نیز به شمار می رود.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که چگونه داور برنامه «عصر جدید» شد، گفت: «داوری خیلی سخت است، ولی این‌جا خیلی سخت‌تر می‌شود، چون من قبلا در جاهای دیگر داور بودم اما خب هیچ‌وقت این حجم از بیننده را نداشته‌ام.

خیلی تجربه‌ای شگفت‌انگیز و دوست‌داشتنی است، در عین حال که سخت هم است. درباره این‌که چه شد که به این‌جا آمدم، خب مردم دوست دارند، ما دیگر چه کاره‌ایم؟ ما هم کاری را می‌کنیم که مردم دوست دارند.»

داور برنامه عصر جدید در پاسخ به این سوال که چگونه با هجمه‌های مردم روبه رو می‌شود، گفت: «فکر می‌کنم عصر جدید مردم را بی پرواتر می‌کند، که چرا به این رای دادی، یا چرا به دیگری رای ندادی، خیلی اهل فضای مجازی نیستم، با این حال تلاشم را می‌کنم تمام نظرات مردم را بخوانم و جواب دهم، چون ما برای مردم کار می‌کنیم.»

ژاله صامتی در پاسخ به پرسشی درباره داوری گروه‌های ورزشی شرکت کننده در این مسابقه گفت: «نه قطعا اگر نسبت به چیزی شناخت نداشته باشم، قبل از شروع اجرا درباره آن جستجو می‌کنم و می‌پرسم، اگر کار گروهی باشد که نیت، همکاری و کار گروهی، که به‌نظرم باید در جوانان تقویت شود، برای من خیلی اهمیت دارد.

کارهای فردی هم ویژگی‌های خودشان را دارند. با توجه به چیزی که روی صحنه می‌بینم، نظم، تمیز بودن کار، براساس همه این‌ها امتیاز می‌دهم. کارهای نمایشی که فاکتورهای خودشان را دارند و موسیقی هم خیلی به احوالات بستگی دارد، من خیلی نت‌ها و سبک‌ها را به آن شدت نمی‌دانم ولی خب ما به‌خاطر بازیگر بودن با ریتم و آوا آشنا هستیم.»

اینستاگرام ژاله صامتی

ژاله صامتی در اینستاگرام صفحه شخصی داشته و تصاویر خود و خانواده و آخرین اخبار فعالیتهایش را در آن منتشر می کند. آدرس اینستاگرام ژاله صامتی https://www.instagram.com/jalehsameti51/ است.

فیلمهای سینمایی ژاله صامتی

دت یعنی دختر – 1372

دشت ارغوانی – 1373

فرار مرگبار – 1374

سایه به سایه – 1375

بالاتر از خطر – 1375

خفاش – 1376

آخرین نبرد – 1376

مربای شیرین – 1380

گیلانه – 1380

قاعده بازی – 1385

حیران – 1386

رفیق بد – 1387

نیش زنبور – 1388

ضد گلوله – 1390

عصر یخبندان – 1393

آخرین بار کی سحر را دیدی؟ – 1394

دراکولا – 1394

ایستگاه اتمسفر – 1395

در وجه حامل – 1396

درخونگاه – 1396

گلدن تایم – 1396

تگزاس 2 – 1397

حمال طلا – 1397

شب اول 18 سالگی (دیاپازون) – 1397

پسرکشی – 1398

حکم تجدیدنظر – 1399

شیشلیک – 1399

غریزه – 1400

سریالهای ژاله صامتی

یحیی و گلابتون

سرزمین ملائک

کتیبه

فردا دیر است

مجتمع مسکونی فرخ و فرج

فکر پلید

آژانس دوستی

این زمینی‌ ها

هتل

کارآگاه شمسی و دستیارش مادام

نسیم رویا

نفس

زیرخاکی

زیرخاکی 2

زیرخاکی 3

جوایز ژاله صامتی

برنده تندیس حافظ بهترین بازیگر زن از جشن دنیای تصویر برای فیلم درخونگاه – 1399

برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم شهر برای فیلم در وجه حامل – 1398

برنده جایزه بهترین کمدین زن از جشنواره سینمای کمدی گل‌ آقا ، فیلم رفیق بد 1387

عکسهای ژاله صامتی

عکسهای ژاله صامتی را در ادامه می بینید:

عکس ژاله صامتی

عکس ژاله صامتی

ژاله صامتی در تئاتر با محسن کیایی

ژاله صامتی

عکس ژاله صامتی

بیوگرافی ژاله صامتی

ژاله صامتی در پشت صحنه

جوانی ژاله صامتی

ژاله صامتی در جوانی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *