اخبار بازیگراناخبار داغبازیگران ایرانی

بازیگر نقش شهید بهشتی در راز ناتمام کیست؟

مسعود رحیم پور نقش شهید بهشتی را در سریال راز نا تمام بازی می کند. در ادامه با بیوگرافی مسعود رحیم پور با ما همراه باشید.

خلاصه بیوگرافی مسعود رحیم پور بازیگر نقش شهید بهشتی در راز نا تمام

نام و نام خانوادگیمسعود رحیم پور
متولد1365
تحصیلاتکارشناسی بازیگری
حرفهبازیگر

بیوگرافی کامل مسعود رحیم پور بازیگر نقش شهید بهشتی در راز نا تمام

بازیگرنیوز – مسعود رحیم پور بازیگر مشهوری در تئاتر است که سابقه بازی در مقابل دوربین را نیز در کارنامه خود دارد. او در سریال راز ناتمام در نقش شهید بهشتی ظاهر شده است.

مسعود رحیم پور متولد سال 1356 است و در رشته بازیگری از دانشگاه هنرهای زیبا فارغ التحصیل شده است. او بازیگری را از دهه 70 با تئاتر شروع کرد و در تمام این سالها روی صحنه نمایش حضور موفقی داشته و توانسته جوایز متعددی به دست بیاورد.

این بازیگر مرد سینما و تئاتر سابقه کارگردانی در تئاتر را نیز دارد و برای علاقه مندان به این رشته هنری چهره ای کاملا شناخته شد و مطرح است.

بازیگر نقش شهید بهشتی

فیلمهای مسعود رحیم پور

رحیم پور در سال 1380در مجموعه مردان ماندگار حضور یافت. او همچنین در سال 96 در سریال ایراندخت به کارگردانی محمدرضا ورزی به ایفای نقش پرداخت.

رحیم پور ک در ادامه فعالیت های هنری خود بار دیگر با استاد ورزی کار کرد و این بار در سریال معمای شاه جلوی دوربین رفت.

رحیم پور در نقش شهید بهشتی

وی که بازیگران مرد ایرانی است سابقه بازی در سریال های تاریخی را دارد این بار در مجموعه ای بازی کرده که بخشی از تاریخ معاصر را بازگو می کند. او در سریال راز ناتمام نقش شهید بهشتی را برعهده دارد و در فصلی از سریال که مربوط به گذشته است شاهد بازی او هستیم.

همسر مسعود رحیم پور

متاسفانه از زندگی شخصی و وضعیت تاهل ایشان چیزی در دسترس نیست.

صفحه اینستاگرام مسعود رحیم پور

پیج رسمی و صفحه شخصی این بازیگر عزیز در اینستاگرام با نشانی masood_rahimpoor در دسترس عموم قرار دارد.

بازیگر نقش شهید بهشتی در راز ناتمام

سریال و مجموعه های تلویزیونی بازیگر نقش شهید بهشتی

سریال معمای شاه

سریال راز ناتمام

سریال مینو

سریال در میان خاکستر

سریال ایراندخت

گفت و گو با بازیگر نقش شهید بهشتی در راز نا تمام

«راز ناتمام» نام سریالی تازه از سیمای استان‌ها و به سفارش شبکه استانی کرمان است. پس از گذشت حدود چهار دهه از شهادت دکتر محمدجواد باهنر، روایتگر زندگی این شخصیت فرهنگی و سیاسی خواهد بود. قصه را سید جلال‌الدین دری نوشته، تهیه‌کنندگی و کارگردانی  را امین امانی برعهده دارد.

در «راز ناتمام» زندگی شهید باهنر از زمان مبارزات انقلابی تا نخست‌وزیری و شهادت به دست منافقین در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به تصویر درآمده که به بهانه پخش این سریال گفت‌وگویی با مسعود رحیم پور که ایفاگر نقش شهید بهشتی بود داشته‌ایم که در ادامه می خوانید:

درباره شروع فعالیت در حوزه بازیگری و نقش‌هایی که بازی کردید بفرمایید؟

از سال ۷۰ کارم را با تئاتر شروع کردم،زیر نظر احمد مایل آموزش دیدم و سال ۷۲ وارد هنرستان سوره تهران شدم.

استاد من در هنرستان مرحوم حسن جوهرچی گرانقدر بود برای من بسیار مفید بود و در سال ۷۶ وارد دانشکده هنر و معماری آزاد در رشته بازیگری زیر نظر استادان گرانقدر همچون حمید سمندریان ،امیر دژاکام ،رویا تیموریان و …تحصیل کردم.از همان سال ها کار تئاتر را به صورت حرفه ای شروع کردم و تا امروز ادامه دادم.

بیش از ۳۰ نمایش اجرای عموم داشتم و با اساتید بزرگی کار کردم و افتخارم هستند. در حوزه تلویزیون هم کارهای متفاوتی همچون یلدا،در میان خاکستر،ایراندخت،مینو ،چرخ و فلک و…داشتم ، البته در سینما هم در فیلم «خروج» ابراهیم حاتمی کیا بازی کردم و این شب ها سریال راز ناتمام را بازی کردم.

این شب‌ها شاهد بازی شما را در سریال راز ناتمام هستیم، درباره تجربه ایفای نقش شهید بهشتی بفرمایید

برای من بازی در نقش شهید بهشتی جذاب و جالب بود، زمانی که این نقش به من پیشنهاد شد هیجان داشتم قرار بود نقشی را بازی کنم که مردم می‌شناختند. دوست داشتم بدانم که از پس نقش برمی آیم یا خیر و منتظر بودم سریال پخش شود و نظرات مخاطبان را بدانم.

بازی در این نقش چه چالش‌هایی داشت؟

بزرگترین چالشی که برای هر بازیگری ممکن است وجود داشته باشد این است که کاراکتری که بازی می‌کند به خوبی انجام شود، با توجه به اینکه نقش یک شخصیت تاریخی را قرار بود بازی کنم تلاش کردم که کاراکتر را به خوبی ایفا کنم و مورد پسند باشد.

قبل از تصویربرداری و در زمان کار که تحقیق می‌کردم چالش من این بود که کاراکتر مخاطب پسند باشد. البته چالش گریم، حفظ صدا و راکورد حسی هم از دیگر چالش‌های من بود.

درخصوص شباهت بعد از گریم به شهید بهشتی بفرمایید

بیش از چهار ساعت گریم شخصیت شهید بهشتی انجام می‌شد، گروه کارگردانی اگر قرار باشد بازیگری را برای کاراکتری انتخاب کند، اگر بخواهد شبیه آن شخصیت باشد حتما سراغ افرادی می‌روند که این شباهت را داشته باشند.

گروه کارگردانی این سریال هم بعد از بررسی بازیگران من را برای نقش شخصیت شهید بهشتی انتخاب کردند و آقای محسن دارسنج طراح گریم تمام تلاش خودشان را کردند تا به بهترین شکل این کار انجام شود و بازخورد‌های خوبی بعد از پخش از گریم شاهد بودیم.

شما زمان انقلاب چند ساله بودید و چه خاطره‌ای دارید فکر می‌کردید روزی نقش یکی از تاثیرگذار‌ترین آدم‌ها رو بازی کنید؟

وقتی شهید بهشتی به شهادت رسیدند من چهار سالم بودم و اما یک چیزی که وجود دارد تصویر دکتر بهشتی در ذهن من در کودکی حک شده است.

من در دبستانی درس خواندم که اسم دبستان شهید دکتر بهشتی بود و اسم و عکس شهید بهشتی را هر روز می‌دیدم و این چهره از کودکی در ذهن من حک شده بود. برای خود من هم جالب است که بعد از سال‌ها نقش ایشان را بازی می‌کنم.

برای نزدیک شدن به نقش چه کار‌هایی انجام دادید و کارگردان چقدر کمک کردند؟

برای نزدیک شدن به نقش شهید بهشتی برای اینکه شخصیت معاصر بودند فیلم‌ها و عکس‌های زیادی وجود داشت، می‌توانم بگویم بیشتر فیلم‌های و تصاویر شهید بهشتی را دیدم و همراه من بودند.

در فیلم‌ها صدا و لحن ایشان را با دقت می‌دیدم، قطعا این نیست که من کپی کرده باشم بلکه در ذهن می‌سپارم و بازیگر آن را تبدیل به یک کاراکتر می‌کند آن چیزی که من بازی کردم کپی شهید بهشتی نیست و به عنوان بازیگر تاثیر خودم را روی نقش گذاشتم و تداعی کننده آن شخصیت بودم.

تمام تلاشم این بود کاراکتری را بازی کنم نزدیک به شخصیت شهید باشد که هم وفادار به شخصیت تاریخی باشم و به عنوان بازیگر در درام تاثیر خودم را روی مخاطب بگذارم.

کارگردان قطعا خیلی کمک می‌کند در کنار آن متن و فیلمنامه خیلی حائز اهمیت است، امین امانی کارگردان با وسواس و دقت بسیار کاراکتر‌ها را هدایت و راهنمایی می‌کردند.

البته عوامل دیگر همچون عباس عسکری تصویربردار،محمد شریفی برنامه ریز،حمید الیاسی دستیاراول کارگردان، جعفر علیان صدابردار  و محسن دارسنج گریم هم خیلی تاثیر گذار بودند تا کار به خوبی انجام شود.

واکنش مخاطبان نسبت به بازی و سریال چه بوده؟

در این مدت کمی که سریال پخش شده دوستان لطف داشتند و از بازی بنده تعریف کردند البته اساتید به ما یاد دادند که در مقابل تعریف‌ها و بدگویی‌ها واکنش خاصی نداشته باشیم.

به عنوان بازیگر باید بیشتر کار خودمان را ببینیم و سعی کنیم ایراداتمان را رفع کنیم و تجربه‌های بعدی ما مفید برای مخاطبان باشد.

امتیاز کاربران: 4.83 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا