0

انتخاب اندازه فرش ارزان پذیرایی چگونه است !

c1 —
بازدید 172

انتخاب اندازه فرش ارزان پذیرایی ؟ این یکی از سوالات متعددی است که افراد هر بار که به خانه جدیدی نقل مکان می کنند. مبلمان جدیدی می خرند یا دکوراسیونی دوباره می پرسند. اندازه فرش ارزان پذیرایی می تواند حس کلی یک فضا را به طرز چشمگیری تغییر دهد.

 یک فرش کوچک می تواند پذیرایی شما را ناخوشایند جلوه دهد ، در حالی که یک فرش خیلی بزرگ می تواند به طرز متناقضی احساس کوچکتر بودن آن را ایجاد کند. انتخاب فرش ارزان پذیرایی با اندازه مناسب ، تعادل و گرما را به ارمغان می آورد و جلوه عالی را ایجاد می کند. همچنین پایه ای برای پذیرایی شما فراهم می کند.

راحتی را در زیر پا فراهم می کند و به محافظت از کف شما کمک می کند. وقتی فهمیدید که اندازه فرش برای پذیرایی شما چقدر مناسب است. ما بررسی می کنیم که چگونه رنگ ها و چیدمان های مختلف می تواند به شما کمک کند از فضای خود بیشترین بهره را ببرید.

اندازه یک فرش ارزان در پذیرایی چقدر باید باشد؟

فرش ارزان پذیرایی یک قطعه مرکزی در فضا است ، بنابراین باید به نظر برسد و احساس راحتی کند.

در حالی که هیچ قواعدی برای تعیین فرش ارزان پذیرایی و اندازه فرش منطقه وجود ندارد ، چند دستورالعمل فرش وجود دارد که به شما کمک می کند ظاهر و احساس مناسب خانه خود را پیدا کنید.

بزرگتر بهتر است و چند اینچ تفاوت بین فرش شما که فضا را کنار هم می کشد یا باعث می شود احساس جدا شدن از آن ایجاد شود.

بنابراین ، انتخاب فرش بزرگتر همیشه ثابت می کند که هزینه اضافی دارد. پیشنهاد می کنیم اندازه فرش را 2 در 3 یا 2.5 در 3.5 انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که فرش خریداری شده حداقل 18 تا 28 سانتی متر از مبل شما در هر طرف پهن تر است.

فرش را به طول بزرگترین قطعه مبل بچرخانید و اگر فضای شما اجازه می دهد بین قطعات مبلمان بزرگتر 90 تا 110 سانتی متر فاصله رو بگذارید.

اگر پذیرایی شما کوچک است ، حداقل 60 تا 80 سانتی متر فضا بگذارید. این امر می تواند به شما در تصمیم گیری هنگام انتخاب اندازه فرش کمک کند.

توجه داشته باشید در صورتی که به دنبال قیمت ، کانال و خرید فرش ارزان قیمت ماشینی و خیلی ارزان در ابعاد 6 ، 9 و 12 متری هستید می توانید جدیدترین محصولات را از فروشگاه زر فرش مشاهده کنید.

c2 —

چگونه می توان فرش را در اتاق نشیمن قرار داد؟

شکل ، اندازه و مبلمان اتاق نشیمن شما باید اندازه و جهت فرش را تعیین کند تا مطمئن شوید که فضا راحت به نظر می رسد و به هم متصل می شوید.

به طور کلی ، فرش اتاق نشیمن شما باید اندازه فضای نشیمن شما را پوشش دهد تا فضای مکالمه شما را زمین کند. علاوه بر این ، برای جلوگیری از ظاهر ناجور اتاق خود ، فرشی بخرید که حداقل شش تا هشت اینچ از قطعه مبل شما در هر دو طرف پهن تر باشد.

  • همیشه ابتدا اتاق را چک کنید : هنگام انتخاب فرش و جهت اتاق نشیمن ، از تناسب مناسب با فضای خود اطمینان حاصل کنید (اتاقهای بزرگ به فرش های بزرگ نیاز دارند).
  • جهت گیری فرش با شکل اتاق نشیمن : فرش را طوری قرار دهید که به ابعاد اتاق برسد (فرش را به صورت طولی برای اتاقهای نشیمن طولانی قرار دهید).

اگر مبلمان بزرگتری دارید (مانند مقطع) ، اگر فضای شما شکل عجیب و غریبی دارد یا مبلمان خود را روی دیوار قرار نداده اید. این به بزرگتر نشان دادن اتاق و ایجاد یک جریان بصری کمک می کند.

  • چیدمان نهایی را تجسم کنید : قبل از خرید از نوار نقاش برای قرار دادن فرش اتاق نشیمن خود استفاده کنید. به شما این امکان را می دهد که ببینید فرش شما از هر نقطه ای چگونه در اتاق قرار می گیرد.

اندازه های مختلف فرش را امتحان کنید تا بهترین تناسب را با فضا و بودجه خود داشته باشید و از احساس فرش مطلع شوید.

  1. همه پا روشن است

اگر فضای اتاق نشیمن کافی دارید و می خواهید تمام وسایل مبلمان مکالمه خود را روی فرش خود قرار دهید (مانند مبل ، صندلی های برجسته و میز قهوه خوری) ، بین لبه مبلمان و فرش حدود 27 سانتی متر فاصله دهید.

همچنین ، حدود 30 تا 60 سانتی متر فضا از فرش تا دیوار (یا اگر فضای بیشتری دارید) بگذارید. نزدیک شدن بیش از حد به دیوار ، تصور یک فرش “تقریبا” دیوار به دیوار را ایجاد می کند.

استثنا در اینجا این است که مبل خود را روی دیوار یا چند اینچ از دیوار قرار داده اید یا اگر فضای شما کوچک است.

  1. فقط پاهای جلو

چیدمان قسمت جلویی فقط به دلایل متعددی محل قرارگیری فرش در اتاق نشیمن ترجیحی است. بهتر است یک اتاق کوچک را در خود جای دهد.

از نظر اندازه مقرون به صرفه تر است و می تواند باعث شود که یک فضای کوچک بزرگتر به نظر برسد.  در اینجا ، شما فقط پایه های جلو مبل (مبل و صندلی) خود را روی فرش قرار می دهید ، در حالی که پای عقب روی زمین برهنه استراحت می کند.

قانون این است که فرش فقط زیر یک قطعه مبلمان به اندازه یک سوم عرض آن باشد. این قسمت نشیمن را یکپارچه نگه می دارد و ظاهری منسجم و بدون افزایش هزینه فرش به اندازه اتاق ایجاد می کند.

  1. طرح شناور (همه پاها خاموش است)

در اینجا ، شما فقط میز قهوه یا یک قطعه مبلمان مرکزی را روی فرش خود قرار می دهید ، اما صندلی خود را نه. طرح می تواند جالب به نظر برسد.

اما فقط در صورت انجام صحیح. اندازه فرش را بر اساس ابعاد داخلی قسمت نشیمن خود قرار دهید تا نسبت ها درست شود.

هنگامی که فرش به درستی انجام شود ، ظاهری عمدی و زیبا دارد و فضای منفی را که گروه مبلمان شما ایجاد می کند پر می کند. اندازه فرش کوچکتر ، مانند فرش 2 در 3 برای این طرح بسیار مناسب است.

  1. دو لایه فرش را روی یکدیگر قرار دهید

آیا یک فرش 2 در 3 قدیمی دارید که کاملاً با دکوراسیون اتاق نشیمن شما هماهنگ است ، فقط کمی کوچک به نظر می رسد؟ نگران نباشید. زیرا می توانید این فرش را روی فرش بزرگتر لایه بندی کنید. اگر جفت مناسب را پیدا کنید ، این طرح می تواند فوق العاده به نظر برسد.

یکی از بهترین روش ها این است که یک فرش طبیعی جوت را به عنوان پایه بزرگ خود انتخاب کنید و یک فرش کوچکتر را در بالای آن ، ترجیحاً با رنگ و مواد متفاوت قرار دهید.

  1. ترتیب گرد

یک محل فرش بزرگ اتاق نشیمن را انتخاب کنید تا محل نشستن شما متمایز شود. یک فرش به اندازه کافی بزرگ اما با اندازه استاندارد انتخاب کنید تا بتوانید مبلمان خود را با چند سانتیمتر اضافی در خود جای دهید.

همچنین می توانید فرشی به اندازه کافی بزرگ تهیه کنید که حداقل پایه های جلویی هر قطعه را در خود جای دهد.

c3 —

انتخاب رنگ و پارچه فرش اتاق نشیمن

فرش های اتاق نشیمن برای مهار اتاق عمل می کنند ، بنابراین رنگ ، سبک و پارچه فرش شما می تواند روحیه را ایجاد کند. رنگهای روشن تر باعث می شوند اتاقهای کوچکتر بزرگتر به نظر برسند. در حالی که رنگهای تیره و غنی به تعریف فضاهای صمیمی تر کمک می کند. رنگهای گرم مانند زرد ، قرمز یا نارنجی گرما را افزایش می دهند.

در حالی که رنگهای سرد فضایی آرام ایجاد می کنند. رنگهای فرش را بر اساس مبلمان اصلی خود مانند مبل انتخاب کنید. اگر یک رنگ ثابت است ، یک فرش طرح دار را انتخاب کنید و بالعکس.

موارد زیر را برای پارچه های فرش اتاق نشیمن در نظر بگیرید :

پارچه های محکم و بادوام فرش می توانند در برابر فضاهایی با تردد زیاد پا بایستند. پارچه های فرش مناسب شامل جوت و علف دریایی است. آنها همچنین برای استفاده در فضای باز ایده آل هستند.

پارچه های نرم و دنج راحتی را ارائه می دهند و برای استراحت مناسب هستند. فرش های پنبه ای و پشمی را انتخاب کنید زیرا نرم هستند ، به راحتی تمیز می شوند و خاصیت عایق در برابر سرما دارند. فرش های مصنوعی بین فرش های دنج و محکم تعادل ایجاد می کنند و ارزان تر از پارچه های طبیعی مانند پشم هستند.

نکته پایانی

امیدوارم ، اکنون احساس اعتماد به نفس کافی و مجهز بودن کافی برای انتخاب فرش و چیدمان اتاق نشیمن خود را مطابق میل خود داشته باشید.

قوانین فوق صرفاً به عنوان دستورالعمل عمل می کنند زیرا فقط شما می توانید تعیین کنید که محل قرارگیری فرش اتاق نشیمن برای شما مناسبتر است. برای تصمیم گیری وقت بگذارید و بهترین فرش های اتاق نشیمن و منطقه را خریداری کنید.

منبع : انتخاب اندازه فرش پذیرایی ، rugsusa

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *