اخبار دیگران

اشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در سنندج(خرید گارانتی دار نهال گردو و نهال بادام )

نهالستان برتر نهال فعالیت خود را زیر نظر جهاد کشاورزی از سال ۱۳۰۰ در تولید و عرضه نهال آغاز کرده و سالیانه با تولید انواع ارقام نهال های میوه با بیش از ۱ میلیون نهال، ۴۰۰ هزار اصله گردو و ۲۰۰ هزار اصله بادام آغاز کرده و آماده ارائه تمام خدمات در این ضمینه می باشد.

باغداری یکی از مشاغلی است که این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی در کشاورزی توانسته یکی از پر درآمد ترین مشاغل در کل دنیا به شمار بیاید، تولید محصولات کشاورزی و فروش آن در بازار داخلی و حتی در بازار­های خارجی می­تواند بسیار سود آور باشد اما سود آور بودن اینکار به شرایط خاصی بستگی دارد، یکی از این شرایط انجام این کار بر مبنای علم روز و با استفاده از بهترین ارقام در تولیدات کشاورزی است.

پیشرفت تکنولوژی در علم کشاورزی منجر به تولید ارقام بسیار سود آور در این رشته شده و کشاورزان چه در عرصه‌ی زراعت و چه در عرصه‌ی باغبانی می توانند با تولید انبوه این محصولات به سود عالی دست پیدا کنند.

یکی دیگر از شروط اصلی در سود آور بودن شغل کشاورزی انتخاب رقم گیاه متناسب با شرایط اقلیمی هر شهر است، کشاورزان امروزه قدرت انتخاب بالایی در کاشت گیاهان زراعی و یا درختان باغی دارند و در انتخالب رقم مناسب باید شرایط اکولوژیکی و اقلیمی منطقه و شهر خود را در نظر داشته باشند.

یکی از شهرهای بسیار معروف در زمینه‌ی تولیدات کشاورزی در ایران سنندج است، شهر سنندج به دلیل داشتن میزان بارندگی کافی برای کشاورزی و پوشش گیاهی خاص دارای خاک حاصلخیزی بوده و این شهر را تبدیل به یکی از شهر­های بسیار مناسب و سود آور در عرصه‌ی کشاورزی کرده است.

آیا شما هم به دنبال کسب درآمد از شغل کشاورزی در سنندج هستید؟ آیا می­خواهید بدانید که چگونه می­توانید از طریق این شغل در سنندج به درآمد و سود آوری برسید؟ در این گزارش سعی داریم کشاورزی و به ویژه باغداری را در شهر سنندج از زوایای مختلف بررسی کنیم پس با ما باشید تا پاسخ سوالات خود را در این گزارش پیدا کنید.

آیا باغداری در سنندج می­تواند سود آور باشد؟

برای پاسخ به این پرسش باید جنبه­های مختلف باغداری و تناسب آن با شرایط سنندج مورد بررسی قرار گیرد.

  1. شرایط آب و هوایی: سنندج دارای آب و هوای سرد و خشک و یا سرد و مرطوب است، در این شهر زمستان­های نسبتا طولانی همراه با یخبندان زمستانه وجود داشته و بنابراین کاشت درختان میوه در این شهر محدود به درختانی می­شود که سرما دوست باشند و تحمل بالایی نسبت به یخبندان زمستانه داشته باشند.

اینجا این سوال مطرح می­شود که ارقام درختان میوه ای که برای سنندج مناسب هستند آیا درختان پر سودی می­توانند باشند؟ در پاسخ با قاطعیت باید گفت بله، بسیاری از ارقام درختان میوه سود آور مانند گردو ژنوتیپ پالیز، چندلر و برای ارتفاعات بالا فرنور، انواع درختان میوه هسته دار مانند آلبالو مجاری، هلو دوبارفرانسه یا هلو آلبرتا و شلیل مغان و بسیاری دیگر از ارقام درختان میوه تحمل شرایط آب و هوایی این شهر را داشته و حتی این شرایط را بیشتر از هر شهر دیگری می پسندند.

به عنوان مثال گردو یکی از محصولات استراتژیکی است که با صادرات آن درآمد دلاری زیادی سالانه به کشور سرازیر می­شود و در صورتیکه باغداران کاشت درختان گردو را اصولی انجام بدهند و از ارقام مناسب و پر بارده استفاده کنند سود زیادی نیز عاید کشاورزان می­شود، بنابراین چنانچه به فکر تاسیس باغ در سنندج هستید و نگران سود آوری و یا به صرفه بودن آن هستید خبر خوب این است که شک نداشته و این کار را هر چه زود تر آغاز کنید.

برای خرید نهال گردو در سنندج می‌توانید به نهالستان‌های معتبر که دارای مجوز جهاد کشاورزی هستند مراجعه کنید و نهال تضمین شده خریداری نمایید.

نهال گردو در سنندج — نهالستان

  1. ارتفاع از سطح دریا: یکی از پارامترهایی که در رشد و باردهی درختان میوه تاثیر گذار است و می­تواند سبب سود آور بودن یک باغ میوه شود ارتفاع منطقه از سطح دریا است، در سنندج ارتفاع در حدود 1500 متر از سطح دریا بوده و در مرتفع ترین نقاط استان به 3000 متر نیز می­رسد.

آیا این سطح از ارتفاع در این شهر برای پرورش درختان میوه ایجاد مشکل نمی­کند؟ آیا با این ارتفاع درختان به سود دهی مطلوب می­رسند؟ در پاسخ باید گفت این سطح از ارتفاع از سطح دریا نیز برای درختان سرما دوست که نیاز به سرمای زمستان برای تامین نیاز سرمایی دارند مانند ارقام مختلف گردو و یا درختان میوه هسته دار بسیار مناسب است و توصیه می‌شود از این بابت نگرانی نداشته باشید.

  1. میزان بارندگی: فاکتور دیگری که در سود آور بودن کاشت درختان میوه در یک شهر بسیار تاثیرگذار است فاکتور توانایی در تامین نیاز آبی درختان است، شهر سنندج نسبت به خیلی از شهر­های دیگر کشور دارای بارندگی متوسط و در برخی فصول بارندگی بالا می­باشد، بنابراین منابع آب زیرزمینی این شهر برای درختانی که نیاز آبی متوسط و حتی زیاد دارند بسیار مناسب است.

ارقام درختان میوه ای که از انها یاد شد مانند گردو با آبیاری مناسب باردهی خیلی مطلوبی دارند، میزان بارندگی در این شهر به اندازه ای است که حتی برخی ار قام میوه را می­توان به صورت دیم در این شهر کاشت و از آن بهره برداری اقتصادی کرد.

بزرگترین نهالستان کشور — نهالستان

نهال میوه را از کجا باید تهیه کرد؟

اگر قصد سود آوری از باغ تاسیس شده را دارید باید از کاشت ارقام ناشناس و بدون شناسنامه جلوگیری کنید، اگر نمی­خواهید سال­ها هزینه را صرف پرورش درختانی کنید که برای شما سود آوری نداشته باشند و در نهایت تنها ضرر برای شما باقی نماند بهتر است ارقام مناسب و با کیفیت نهال را از مراکز معتبر تهیه کنید.

راهنمای انتخاب نهالستان:

در اینجا سوال این است که برای پیدا کردن بهترین نهالستان در سنندج چه باید کرد؟ خرید نهال از نهالستان غیر معتبر به اندازه ای می­تواند خسارت آفرین باشد که در نهایت پس از چند سال از باغداری با یک حساب سر انگشتی متوجه می­شود به جای سود کردن متضرر هم شده اید، اما چه تفاوتی در خرید از نهالستان معتبر و نامعتبر وجود دارد؟

  • تفاوت نهالستان معتبر و نهالستان نامعتبر

اولین اصل معتبر بودن نهالستان این است که نهالستان، نها­های خود را تحت نظارت ناظرین مربوطه مانند ناظرین جهاد کشاورزی و یا حفظ نباتات انجام دهد، نظارت این ناظران خود اجباری برای تولید کنندگان نهال در نهالستان ایجاد می­کند که نهال را در شرایط مطلوب و با بالاترین کیفیت تولید کنند، درحالی که این نظارت در نهالستانهای نامعتبر وجود نخواهد داشت.

علاوه بر نظارت ناظرین، نهالستان­های معتبر برای فروش نهال خود مراحل آزمون سلامت را طی کرده و نهال سالم و گواهی دار را در اختیار مشتریان قرار می­دهند، در نهالستان­های نا معتبر این پروسه طی نشده و نهالی که از این مراکز خریداری می­شود ممکن است آلوده با بیماری و یا آفات بسیار خسارت زننده به باغ باشد.

سومین تفاوت در نهالستان معتبر و نا معتبر این است که در نهالستان­های معتبر تولید کنندگان نهال همیشه بسته به نوع درخت و رقم در صدد تولید ارقام مقاوم و متحمل نسبت به شرایط نامساعدی مانند حمله‌ی آفات و بیماری­ها و همینطور شرایط نامساعد محیطی هستند، در صورتیکه این اصل یعنی تولید ارقام مقاوم جدید در نهالستان­های نامعتبر لحاظ نمی­شود.

این موضوع در نهالستان­های معتبر حتی با در نظر گرفتن شرایط هر شهر به طور جداگانه لحاظ شده و کارشناسان فروش در این نهالستان­ها به مشتریان نهالی را پیشنهاد می­کنند که بیش­ترین سازگاری را با شرایط اقلیمی محل مورد نظر مشتری داشته باشد.

نهالستان معتبر بر خلاف نهالستان نا معتبر دارای افراد متخصص و با تجربه ای است که بتواند باغدارانی که به تازگی اقدام به فعالیت در این زمینه کرده و آگاهی کامل از فوت و فن کار ندارند را راهنمایی کنند، بنابراین نهالستان معتبر برای خرید نهال پیشنهاد بسیار بهتری خواهد بود حتی اگر قیمت نهال در این نهالستان­ها اندکی بالاتر باشد.

پالیز نهال — نهالستان

چگونه نهال مناسب برای سنندج را خریداری کنید؟ راه­های سفارش نهال و خرید آن کدام است؟

نهالستان­های مختلف راه­های متفاوتی را برای سفارش و خرید نهال در نظر می­گیرند اما نهالستان­های معتبر و نمونه در کل کشور مانند برتر نهال علاوه بر شرایط خرید حضوری امکان خرید اینترنتی را نیز برای مشتریان فراهم کرده اند و باغداران می­توانند با مراجعه به سایت این نهالستان­ها در بستر اینترنت نهال نورد نظر خود را خریداری کنند.

خبر خوب اینکه نهالستانی که بستر خرید اینترنتی از طریق سایت را برای مشتریان فراهم کرده فقط فروش اینترنتی انجام نمی دهند، جالب است بدانید شما از طریق همان وبسایت می­توانید اقدام به دریافت مشاوره و راهنمایی کرده و پس از دریافت مشاوره با دیدی باز نسبت به انتخاب نهال اقدام کنید.

خرید نهال را باغداران می­توانند به صورت اینترنتی انجام داده و خرید خود را با پرداخت وجه به صورت اینترنتی انجام دهند

آیا می­توان به بستر اینترنت برای پرداخت وجه اعتماد کرد؟

هنگام خرید نهال، باید از نهالستان‌هایی خرید کرد که دارای مجوز جهاد کشاورزی هستند، نهالستان‌های مجوزدار، نهال‌های خود را با ضمانت‌نامه به خریداران عرضه می‌کنند، از این بابت باغداران با خیال راحت می‌توانند به خرید اینترنتی مبادرت کنند.

کلام آخر:

باغداری در سنندج با انتخاب ارقام مناسب با شرایط اقلیمی ای شهر و ارقام پر بارده و زود بازده می­تواند بسیار سود آور باشد، به باغداران جوان و با انگیزه که تمایل دارند از کشاورزی یک تجارت پولساز بسازند توصیه می­شود این کار را حتما با اصول علمی و منطقی و با مشورت گرفتن از متخصصان ماهر انجام دهند تا با کم کردن هزینه­ها و افزایش درآمد به سود مطلوب دست پیدا کنند.

جهت خرید نهال در سنندج

تماس:

09141832393

09144501003

وب سایت:

www.bartarnahal.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا